co delat,kdyz kojenec po kojeni neriha

po kojeni mala ne a ne si rihnout,menim polohy miminka,jemne poklepavam po zadickach a hladim teminko,ma pak bolesti briska a spatne spinka...co delat??dekuju za odpoved

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zkus malou po kojení na chvíli položit na bříško. ( Ovšem ne aby usla ). Měla by si po chvilce odříhnout. Já jsem takhle mrňouse pokládala ( na radu lékařky ) A když si neodříhl, tak si z 90% odříhl po opětovném zvednutí.

Stříbrný

Jsou, překvapivě, miminka, která prostě neříhají. V naší společnosti je prostě spíš taková rozšířená pověra, že dítko si musí říhnout za každou cenu. U mého synka ale bylo říhání spíš náhodné, buď si říhnul, doslova jak "starý chlap" nezávisle na poloze nebo (a to častěji) vůbec.
V takových případech se doporučuje prostě podržet miminko tak 15 minut ve svislé poloze a pak normálně ulložit do postýlky. Můžete ji pro jistotu uložit na bok (Pozor, bříško nedoporučuji !!!!, v poloze na bříšku si leží na bránici a pokud ji nebude mít volnou, zaručeně si neuleví).
Další, co mohu doporučit je nošení v šátku. Ačkoliv se to nezdá, miminko v něm nemá tak stabilizovanou polohu jako v postýlce a navíc je v podstatě v pohybu, což na koliky opravdu dost pomáhá. Pokud šátek máte, uložte malou místo do postýlky do šátku.

ahoj ohledně říhání mohu doporučitodříhnutí ve svislé polože přes rameno, s tím že člověk s mímčem chodí a mírně poklepává na zadíčka - super poloha pro ublinkávájící mimča - ale samozřejmě i pro ostatní, pokud mimčo usne u kojení či pití z láhve, tak je dobré dát mimčo též do téhle polohy nebo ho dát spinkat na bříško. nebojte nic se mu nestane. náš kluk byl ublinkaný a někdy také usnul u spaní a tak jsem ho dala na bříško a musím říci, že jak byl malinký tak mu poloha na bříško vyhovovala.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.