co delat,kdyz kojenec po kojeni neriha

po kojeni mala ne a ne si rihnout,menim polohy miminka,jemne poklepavam po zadickach a hladim teminko,ma pak bolesti briska a spatne spinka…co delat??dekuju za odpoved

Odpovědi
Baku

Zkus malou po kojení na chvíli položit na bříško. ( Ovšem ne aby usla ). Měla by si po chvilce odříhnout. Já jsem takhle mrňouse pokládala ( na radu lékařky ) A když si neodříhl, tak si z 90% odříhl po opětovném zvednutí.

Nuk nuk

Jsou, překvapivě, miminka, která prostě neříhají. V naší společnosti je prostě spíš taková rozšířená pověra, že dítko si musí říhnout za každou cenu. U mého synka ale bylo říhání spíš náhodné, buď si říhnul, doslova jak „starý chlap“ nezávisle na poloze nebo (a to častěji) vůbec.
V takových případech se doporučuje prostě podržet miminko tak 15 minut ve svislé poloze a pak normálně ulložit do postýlky. Můžete ji pro jistotu uložit na bok (Pozor, bříško nedoporučuji !!!!, v poloze na bříšku si leží na bránici a pokud ji nebude mít volnou, zaručeně si neuleví).
Další, co mohu doporučit je nošení v šátku. Ačkoliv se to nezdá, miminko v něm nemá tak stabilizovanou polohu jako v postýlce a navíc je v podstatě v pohybu, což na koliky opravdu dost pomáhá. Pokud šátek máte, uložte malou místo do postýlky do šátku.

pavlape

ahoj ohledně říhání mohu doporučitodříhnutí ve svislé polože přes rameno, s tím že člověk s mímčem chodí a mírně poklepává na zadíčka – super poloha pro ublinkávájící mimča – ale samozřejmě i pro ostatní, pokud mimčo usne u kojení či pití z láhve, tak je dobré dát mimčo též do téhle polohy nebo ho dát spinkat na bříško. nebojte nic se mu nestane. náš kluk byl ublinkaný a někdy také usnul u spaní a tak jsem ho dala na bříško a musím říci, že jak byl malinký tak mu poloha na bříško vyhovovala.