Co dělat, když je u sousedu muž, který není přihlášen v bytě?

je to utočník není přihlášen v bytě,napadl manžela,před domem se roztahuje(dve auta)tak že nemužeme parkovat m nájemnící

Odpovědi
standa

Co znamená „…JE u sousedů…“ ? Předpokládám, že se jedná o dlouhodobý *) pobyt zmiňovaného útočníka.

  1. jeho nepřihlášení k trvalému pobytu neřešte, prakticky nemáte moc šanci co s tím dělat
  2. napadení manžela lze zpětně ´řešit´ jedině, když budete mít dostatečné svědectví

(teoreticky lze uplatnit i trestní oznámení – minimálně zapůsobí psychologicky, když už nic jiného)

3. jeho nevhodné parkování je nutné ´řešit´ se sousedem (majitelem bytu)

Nevím v jakém jste v domě v právním postavení, zda jste všichni nájemníci nebo je zde někdo vlastník.

Pokud se chcete efektivně domoci nějakých práv, tak je nutné se obracet na vlastníky bytových jednotek. Doporučuji napsat sousedovi oznámení o agresivním chování dotyčné osoby spolu s výzvou, aby tomuto jednání bylo zabráněno, v opačném případě, že bude podáno trestní oznámení…

Je to sice ´důkazně´ slabé, ale psychologicky by to mohlo zabrat.

*) pokud by se jednalo o krátkodobý pobyt, tak si moc prakticky neumím představit, jak jeho nevhodné chování efektivně řešit