Pokročilý

Co dělat když?

V roce 2011 mi na brigádě za tři měsíce (únor - duben) zaúčtovali místo 15% daně 35%.....mám potvrzení o výši čistých příjmů i výplatnice....a chystám se na finančák..udělaj s tím ještě něco? jde o cca 3 000Kč?
Doplňuji:
Tak mi bylo řečeno...že je účetní blbá...že udělala chybu...ale že mi už nikdo nic nevrátí:( kde je jako nějaká psravedlnost:(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Než tam půjdeš, přepočti si mzdu na odkazu níže. Zadej hrubou mzdu, počty dětí apod. a vyjde Ti částka, která měla být čistá k výplatě:

http://www.vyplata.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

bohužel ony existují dva druhy daní - jedna je normální,která se nechá vrátit při ročním vyúčtování - přiznání daně na Fú a druhá je - teď si nevzpomenu na název- srážena v plné výši ihned a už se vrátit nedá.A tahle druhá je určena právě pro brigádníky a vedlejší pracovní poměry,kdy je výhodná,protože se výdělek nezapočítává do hlavního pracovního poměru.ALE pokud jdu JEN na brigádu,pak je absolutně zlá a nevýhodná a NEMÁ se používat právě proto,že už se nemůže započítat do úlev při ročním vyúčtování.Jenže účetní,která umí jen číst a psát a anglicky,tohle zpravidla neví a brigádník je kus jako kus a účtují tu špatnou. Proto radím každému - při podpisu prohlášení k dani ze mzdy výslovně uvést,že si vyúčtování budu podávat sám a nechci srážet zálohu na daně!!!
Doplňuji:
Je to tzv. srážková daň ve výši 15 % a pro zaměstnavatele je to výhodné. Je lépe brigády dělat na "dohody" .Něco blíže o tom hovoří http://www.mesec.cz/…,
přičemž účetní tohle praktikují i mimo limit či studenty.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 414
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.