Vendys2

Co dělat, aby se vám neklepaly ruce? :)

Nejlepší odpověď
dudu

Nechci strašit, ale moje neteř měla podobné příznaky až jsme ji podezírali, že buď pije nebo hulí trávu. Nakonec se ukázalo, že příčinou jsou docela vážné problémy se štítnou žlázou.

Další odpovědi
franku

Dát si panáka

cochee

To dost záleží na příčině toho třesu.

anonym

To záleží na tom, zda se Ti ruce třesou od nervových problémů nebo stářím. Předpokládám, že u Tebe je to ten první příklad. Takže, není-li to již třes vhodný návštěvy lékaře, chce to se v první řadě uklidnit. Odstranit ze svého okolí to, co tam nezbytně být nemusí a co Tě rozčiluje. Dát si kvalitní hořkou čokoládu, pít meduňkový, případně třezalkový čaj a hodně času trávit procházkami a mezi lidmi, s nimiž Ti je dobře. Pokud Ti to pomáhá, klidně si dej i toho panáka. Všeobecně platí, že při nervozitě pomáhá sladké, tak klidně můžeš zhřešit i v tomto směru. jenom se dej pozor, abys potom neměla třes zase pro změnu z toho, že jsi to s tím sladkým přehnala.
Pokud jsi z těch mladých slečen, které udělají cokoliv jenom pro to, aby byly štíhlé, tak ti tímto dává organizmus na srozuměnou, že to s nedostatkem přísunu energie přeháníš a že už jede na zbytek rezerv. Každopádně to chce něco radikálně změnit.

Děda Louda

Túúúhle! Já ti prozradím, jak to dělám a ty to budeš dělat taky. Je jasné, že se ptáš na svoji klepatůru, ale formuluješ ji jako náš problém.
Přiznej barvu a zeptej se přímo.
Odpověď na takto položenou otázku by byla naprosto zavádějící – aby se nám neklepaly ruce, nemůžeš dělat naprosto nic.

charliesheep

Dát si dva panáky.
Pokud je třes způsoben panáky za předchozí večer-dát si panáka.

bolak

Ale nám se přece neklepou.

led

Pokiaľ trasenie prstov nie je dôsledok zdravotného stavu (prípadne staroby, čo považujem v tomto prípade tiež za zdravotný stav), únavy, alebo nervového vypätia, pomáha jemná masáž dlane a prstov, čim sa uvolnia. Niekedy pomáha aj ten propagovaný panák.
Zo skúseností:
Prehoď triašku prstov na telo :)
na jednej akcii v zahraničí sa mi zjavne únavou a nervovým vyp§tím napriek masáži jemne chceli prsty. Neďaleko stojací domáci pracovník (zjavne už skúsený s týmito pocitmi) vytiahol zo saka placačku a nalial akési alkoholické čudo. Striaslo ma a ajhľa, prsty sa umúdrili, boli pevné.