karel 1

Co dělat aby se buchta vespod nepřipekla? Pokaždé ji musim okrojovat i když už do formy dávám dolů ovesné vločky?

Už i moje bejvalka říkavala že ta trouba připeka ale co ja ted s tim.

Nejlepší odpověď
atriplex

Uberte na spodním topném tělese teplotu nebo dejte plech výš. Jinak ty střešní tašky jsou ověřené.

Další odpovědi
iceT

Co zkusit snizit teplotu a pouzit papir na peceni?

rybíz

Nám někdo poradil před 25-i lety dát do trouby azbestovou plotnu. Tehdy to bylo běžné. A po 15-i letech jsem dostal rakovinu.Za takovou radu bych dnes někoho zabil!!!

Zdroj: má zkušenost

ReHu

Zkusit podložit dno trouby?
Někdo tam dává střešní tašky, aby nebyl od spodu tak velký žár.

flodur

Vymazat plech olejem a vysypat strouhankou.Dolů do trouby dát plech z vodou. Vyzkoušeno-funguje.

kablik

já bych zkusil postupně zasouvat plech do vyšší polohy, je jich tam obvykle 5–6 žádné podsypávání nepomůže, je to nesmysl, případně ještě skusit péct při nižší teplotě, nebo se poradit se sousedkou…