Mravenec

Co dělat, abychom neměli cukrovku (diabetes)?

Je pravda, že příjem cukru (sladkostí) může způsobit cukrovku?
Čeho se vyvarovat? Sladkého?
A co dělat pro to, abychom ji neměli?

Nejlepší odpověď
marci1

Omezit sladkosti, sacharidy, snížit váhu na odpovídající stav dle výšky a věku.
Začít se více hýbat, sportovat, jíst více zeleniny a méně sladkého ovoce. Z alkoholu (pokud je Ti už 18 let) nejlépe vinný střik (v rozumné míře). 🙂

Další odpovědi
Alesh

Hodně to je prý geneticky dané a prý by se také nemělo jíst sekundárně zpracované maso, tj. párky, salámy, zkrátka uzenina.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/#q=cu­krovka+preven­ce