bolak

Co dělala Jednota s vykupovanými slimáky?

http://www.ecen­trala.cz/vide­os/vykup-slimaku/

Doplňuji:
No do Francie se ale posílají hlemýždi ne? To vím že sběr hlemýžďů funguje i dnes, ale slimáky?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Vím jenom o výkupu hlemýžďů, o výkupu slimáků jsem nikdy neslyšela. Šneci se prodávali na západ.

Další odpovědi
briketka10

vozili je do francie za valuty bylo tenkrát asi 500 kčs
za 1 kg šneku výborný zdroj přivýdělku měsíčně se
dalo vydělat až 3500 kčs 😁
Doplňuji:
https://www.y­outube.com/all_com­ments?v=RSKebI­GycT4&lc=y5sDp7­tqPJX-5VPNiCSitpKEm­gQN8oks81brsbtA2pI

dudu

Slimáci byli za tvrdou měnu exportováni především do Francie. Tento družstevní obchod také běžně vykupoval např. šípky, domácí vejce atd.

Doplňuji:
Asi máš částečně pravdu, ovšem v našem regionu se název slimák a hlemýžď nikdy příliš nerozlišoval a v éře kdy Jednota předmětné potvůrky vykupovala jsme zde ještě plže přistěhovalce neměli.
Navíc pak postrach dnešních zahrad je sice také plž, ale nazývá se plzák španělský.

arygnoc

stránku mi nedovolila otvoriť ochrana pred malware.

pokiaľ viem, výrábala sa zo slimákov paštika (na vývoz, ale i pre domáci trh), niečo sa vyvážalo i v surovom stave (živé slimáky).

;-Q

Emefej

Jednota slimáky nikdy nevykupovala.

briketka10

a Tvůj příspěvek je z Markízy stejně, jako
ten můj z YouTube tedy slovenský 😁

briketka10

bolaku

Slimák záhradný je ve slovenštině – Hlemýžď záhradný víme 😁 :
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Slim%C3%A­1k_z%C3%A1hrad­n%C3%BD