Co dělají úředníci, když nejsou úřední dny a hodiny ? Stanovuje nějaký zákon, kdy mají být úřední dny a hodiny ?

Nejlepší odpověď
Výletník8

Úřední hodiny nestanovuje zákon. Pro orgány státní správy mají podle rozhodnutí vlády č. 595/1995 být nejméně v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, pokud je pracovní den. Obvykle se tato doba považuje za čas, kdy mohou lidé přijít za úředníkem bez předchozího objednání. Na jednání, která naplánovali úředníci, se obvykle zve naopak mimo tyto hodiny. Pojem úředník je příliš široký, takže se těžko řekne, co dělají v jinou dobu. Například zpracovávají žádosti, vedou správní řízení, chodí do terénu, sepisují zprávy, vyřizují korespondenci … Seznam by mohl být dlouhý a stejně by se na něco zapomenulo.

Zdroj: www.mvcr.cz/cla­nek/casto-kladene-dotazy-ke-spravnimu-radu.aspx

Další odpovědi
tom004

Úřední dny jsou pondělí až pátek. Žádný zákon neurčuje dny jako,Po-St-Pá, a podobně. Ale úřady a instituce si mohou určit jaká bude provozní doba pro veřejnost v tyto dny. Mimo tyto hodiny úředníci zpracovávají a vyřizují požadavky občanů a vnitřní agendu.

anonym

Vyřizují jinou agendu.Nemysli si,že v tu dobu nic nedělají!Úřední dny a hodiny jsou stanoveny zákonem!
Doplňuji:
Někde je psáno: Úřední dny jsou vyznačeny pro styk z občany,ale já žádný styk s úřednici neměl 🙂