Gami.Pet

Co dělají na neurologii ?

Něco tu o tom bylo.. Jestli si vzpomínate jak sem sem psala ohledně bolení a bodaní v hlavě, tak doktorka mi vzala krev a ta byla negativní (jakože vše ok) hlava mě pak přestala na pár dní bolet a ted bolí zas, poslala mě teď na oční ( tento pátek ) a později na neurologii tak mě zajímá na co se mě bude ptá a co mi budou dělat (je mi 12 let a jsem holka :D ) trochu mám strach, psycholožka říkala že to může být migréna ( což si nemyslím) a nebo ze stresu ale teď v něm nejsem cítím se fajn.. Tak děkuji za odpovědi 🙂
Doplňuji:
pusinka50: a to CT a EEG je stoprocentní ?(né že bych se bála tu vůbec jen co mám čekat) a na néejake problémy ( jako psychické co probírame s psych.) to ne ne? A co je to EEG ? Jako to dělají co ? 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Klídek. Doktora se neboj. Provede rutinní vyšetření poklepem, zeptá se Tě na nějaké problémy, které by u Tebe mohly daný stav vyvolávat a bude se snažit zjistit, jestli příčinou bolesti může být tvůj neurologický stav. Buď trpělivá. Pokud to nevzdáš, na příčinu se přijde. Ve Tvém věku bych nevylučovala ani tu migrénu. Může to ale být spousta jiných důvodů, proč Tě hlava pobolívá. Stres jako takový se může projevit se zpožděním právě v období, kdy už jeho hroz bu fyzicky nepociťuješ. Psychika je velice křehká a může ji narušit i sebebanálnější podnět.
Nevzdávej se a pokud lékaři nezjistí příčinu a nebudou Tě odpovídajícím způsobem léčit, tak nepřestávej chodit na vyšetření a kontroly. I když to bude sebeotravnější, jde o Tvé zdraví, tak si je chraň. To máme dáno každý jenom jedno pro celý život.

Další odpovědi
pusinka50

Jak píše očko, může to být pozdní reakce na stres, třeba o jeden dva dny. Na neurologii tě budou klepat do kolínka, se zavřenýma očima budeš držet rovnováhu, půjdeš rovně sem a tam, budeš stát na jedné noze, uklánět se do stran apod., toho se neboj. Je třeba i vyšetření páteře, často bolí hlava i od krční páteře, tak si řekni o rentgen páteře, neboj si o to říct, aby se vyloučila či potvrdila tato možnost, můžeš mít blokované krční obratle nebo mít skoliozu, vše hraje roli. Je třeba udělat i EEG a CT mozku. Když ti nepomohou na neurologii, objednej se k ortopedovi, ten má na starosti „kosti a obratle“ a neboj se „otravovat“ doktory tak dlouho, dokud na příčinu nepřijdou, nemá smysl, aby ses trápila bolestí. Držím palce
Doplňuji:
Při EEG ti nandají na hlavu čepici a elektrody, takže si nelakuj vlasy, po vyšetření ti dovolí si je umýt, šampon a ručník dodávali dřív, teď nevím, raději si to když tak vezmi ssebou. Oni přitom třeba počítačově rozsvěcují světlo a sledují tvé reakce na impulzy a tak. Při CT jen se položíš hlavou do velké obruče, 1 m v průměru, a to vše ti zmapuje mozek, jestli tam není probůh třeba nějaký nádor, nic to nedělá, nebolí to, necítíš nic.
Ale důležitý je i rentgen páteře, můžeš mít vybočení z některé části, skoliozu, lordosu nebo kyfozu a to ti může způsobovat bolesti hlavy, je to jeden z nejčastějších problémů. Teď nevím, jestli ses na něco ještě ptala, tak když tak se ozvi v diskuzi nebo interní poště…

pusinka50

Jo, vyšetření EEG a CT je stoprocentní, všechno to ukáže:-)