Michal Kole

Co dělají dalšího prodavačky v supermarketu/hy­permarketu, kromě doplňování zboží a sedění za pokladnou?

Nejlepší odpověď
uznevim8

Mám několik známých a příbuzných, kteří v tomto odvětví pracovali. Náplň práce se v detailech liší podle firmy, v základu je stejná. Vždy se jednalo především o segment potravin.
Prodavač, který doplňuje zboží, mívá mimo jiné za úkol hlídat datumy na potravinách, aby nebyly potraviny prošlé. Jakmile objeví zboží s prošlou lhůtou spotřeby, ma povinnost tento výrobek odebrat. To samé se děje v oddělení ovoce a zeleniny, ktere nesmí vykazovat známky hniloby.
Na přidělený úsek chodi namatkově interní kontroly a pokud tahle kontrola odhalí závadu (prošlé nebo nedoplněné, nevyrovnané zboží v regalech, zpřeházené zboží, ponožky mezi jogurty apod. ) , dostane prodavač odpovědný za úsek, pokutu,ktera je automaticky stržena z platu prodavače.

Pokladní, kromě markování a doplňování zboží ve volných chvílích do regálu, po skončení směny počítá svou tržbu v pokladně, kde se zjišťuje skutečný stav se stavem v centrálním počítači. Manko platí prodavač vetsinou ze svého, připadné financni přebytky propadaji ve prospěch zaměstnavatele.

Další odpovědi
Rocker

Zkus i sednout na 8 hodin za pokladnu,obsluhovat stovky lidí,z nichž někteří jsou na zabití.Musíš se na ně tvářit mile,navíc máš zodpovědnost za peníze.Já bych to nědělal ani náhodou.

honza19hk

chodí kouřit.

quentos

mícháš jabka s hruškama … prodavačky a pokladní… (některé mohou vykonávat příležistostně obě funkce, ale není to podmínkou)

nimbus4

Přemýšlejí o tom, že musejí makat, a Kolesa se za jejich daně válí a při tom by dělat mohl.