Weroniq

co dělá spojovatelka na telefonní ústředně?

našla jsem inzerát na tuto brigádu a neumím si práci vůbec představit

Nejlepší odpověď
terry

Spojovatelka spojuje tel.hovory.

Další odpovědi
Michal Kole

Dnes jsou ústředny více méně automatizované, že vytočíte číslo pak vytočíte kříze nebo hvězdičku a číslo linky.

Tam kde to není, tak to zvednete, zeptáte se kdo volá a co chce, a pak stisnete na telefonu nebo na panelu ústředny tlačítko s číslem linky toho dotyčného kolegy v práci a zavěsíte.

Možná budtete muset hovor buď zapsat do knihy nebo do počítače.

elektrikář

Byla doba kdy účastníku nebylo mnho spojovaly se hovory zasunuím kolíčku do zdířek v panelu. Později se používalo řadicího relé.A klasického číselníku. Dnes to spojuje počitač.