Lukasy

Co dělá kručeni v břiše a je pravda že to je kvuli hladu, ale někdy to uděla i když se najim.

Nejlepší odpověď
anonym

Ono v břiše je vůbec „náramně hlučno“. Zle je, když tam zavládne ticho. To potom znamená, že přestal pracovat žaludek a také střeva a to je velký malér.
Co způsobuje „kručení“ v břiše, to jsou stahy žaludku. Někdy je slyšet něco jako žbluňkání, jindy se hlásí hlady, když nemá na práci nic jiného než žaludeční šťávy. Asi bych normálně funkční zažívání zbytečně neřešila. Pokud se Tvůj žaludek ozývá, tak je nejspíš v pořádku.

Další odpovědi
Damiana

Zde to máš dost podrobně vysvětleno. 🙂
http://nemoci-traviciho-ustroji.zdrave­.cz/proc-nam-kruci-v-brise/

anonym

Stručně a laicky. Žalůdek je kožený vak, který dělá pohyby k rozmělnění potravy (kromě žalud. šťáv). V podstatě třením stěn dochází k těmto zvukům. Zejména u prázdného jsou tyto zvuky silné.