Kadee

Co dát psovi, když mu táhne z tlamičky?

Nebo nemůže to znamenat i nějakou nemoc?

Nejlepší odpověď
beer

Pokud je psovi (kočce) cítit z tlamičky, zkontrolujte pohledem, zda nemá zubní kámen (žlutavé až hnědé skvrny na zubech). Pokud ano, rozhodně doporučuji navštívit veterináře a provést odstranění kamene. Případné zanedbání péče o chrup vede k zánětům a posléze k předčasnému vypadání zubů.

Další odpovědi
dědapetr

Pochoutky Party pro svěží dech + proti zubnímu kameni

Zdroj: http://www.krmiva-prodej.cz/obchod-detail/574-0278-pochoutky-party-pro-svezi-dech--proti-zubnimu-kameni/

SajmonModer

Žvýkačku ,)

tom004

Může to být i příznak počínající nemoci. Vlastní zkušenost. A čištění a ošetření tlamičky je samozřejmostí.

bigbít

Od té doby, co náš pes nežere granule a konzervy, tak nepáchne tlamička ani srst, dřív ano…když přebývá pejsek doma, tak je to po čase nepříjemné…

3l

U nás byla příčiny zápachu z tlamy zubní kámen. Byli jsme s tím u veterináře a ten mu ho odstranil. Jsme rádi, od té doby má v tlamičce jako v parfumerii ;)Kdyby se tento problém nevyřešil,mohli by se mu do těla dostávat nebepečné bakterie který by mohli v budoucnu způsobit i nějkou nemoc.

WildKofola

Ano, někteří psi opravdu rádi žvýkají – jezevčík mojí babičky žvýkal jako zběsilý :)) Jinak bych určitě nedoporučila ty tyčinky Dentastix, našemu psovi nechutnaly a když už je snědl, jeho dech byl pořád stejný :D Je taky možnost vzít pejska na čištění zoubků :))