postcd

Co dát na flek na noze, asi po kousnutí neznámým hmyzem?

Máme doma alpu ale nevím jestli je to vhodné.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Alpa neublíží, když nemáš nic jiného, tak jí použij. Mě babička někdy dávala cibuli, ale většinou jsme to nijak neřešili.

Další odpovědi
anonym

Na kožní problémy používám buď vazelínu nebo

Měsíčková mast je všelék

O měsíčkové masti se mluví jako o všeléku, proto by neměla chybět v domácí lékárničce. Vyznačuje se širokým záběrem použití, vynikající práci odvede prakticky při všech kožních chorobách. Natírat si jí můžete ekzémy, akné, ale díky ní se vám uleví i při zánětech žil, křečových žilách a proleženinách. Má vaše babička na těle těžko se hojící ránu? Sáhněte po „měsíčku“, mastí potřete pouze okraje poraněného místa. Zanedlouho by se její stav měl zlepšit. Dělají se vám často kolem nehtů otravné a bolestivé záděry, které se nechtějí za nic na světě zahojit? Potřete si je měsíčkovou mastí. Pomáhá i proti plísni na nohou a její zásluhou rychleji blednou i modřiny.

náš tip

Pokud si natíráte různé bolístky měsíčkovou mastí, popíjejte i čaj z této bylinky. Zvýší to její účinek a navíc si tím dáte do pořádku podrážděnou játra, žlučník nebo předejdete bolestivé menstruaci.

Zdroj: http://www.re­habilitace.in­fo/zdravotni/me­sickova-mast-na-co-je-a-jak-si-ji-vyrobit/

Kelt

Existují švédské kapky. Dáš si trochu na vatu a natřeš postižené místo. Jednou mne něco bodlo, natřel jsem si to a za chvíli to bylo v pohodě. Švédské kapky jsou v dostání v každé lékárně, nebo si je můžeš udělat. Dnes asi ne, tak použij to, co máš.

orwell

Ano, správně! Alpu na to! Neublíží, nepomůže, tak jako některý lékař. Mně např. na takové věci nepomůže nic, takže tomu nechávám volný průběh. Ale teď si uvědomuji, že vlastně jedna věc mi přece jen pomáhá. A to, když se mi podaří takový hmyz ztrestat plácnutím. Tak to se mi značně uleví. Dost nepříjemné je kousnutí takové zvláštní mouchy podobné ovádu, mající ale vzorované delta křídlo. Patrně ho potřebuje k letu nadzvukovou rychlostí, takže nestíhám a tyto souboje většinou prohrávám. Zajímalo by mne, co je to za hmyz, ale zatím jsem to nezjistil.