Ronie

Co dali Češi světu?

Na co můžeme být hrdý? Na co všechno si vzpomenete..i to co by nejspíš mělo zůstat někde v šupleti.. :)

Nejlepší odpověď

Tak v rychlosti co mě napadne…české vynálezy: kontaktni čočky, semtex, hromosvod, buzola, kostkovej cukr, objeveni krevních skupin.

Další odpovědi
honza19hk

třeba vozidla Tatra.

Nuk nuk

Když vynechám vynálezy, protože ty už z velké části vyjmenoval 4154, tak ještě dodám skladby takových lidí, jako byli: Dvořák, Smetana, Martinů … hudba většiny českých skladatelů se hraje po celém světě. Z literatury nezapomeňme hlavně na Karla Čapka – ten „robot“ byl koneckonců jeho vynález. V malířství a výtvarném umění jsme sice nevynikali tolik, jako jiné národy, ale Mucha je velmi oblíbený. No a když jsme u toho, tak na myšlenkách Jana Ámose Komenského se staví několik školských systémů po celém světě.

Dochy

Lodní šroub, „robota“ 😉,