dudu

Co činí ženy ve vztahu šťastnějšími, co očekávají u partnera?

Chybí zde něco snad podstatného nebo je nadbytečné!

  1. Pocit bezpečí (66 %)
  2. Úplná důvěra (62 %)
  3. Respekt (59 %)
  4. Společný smysl pro humor (51 %)
  5. Slůvko „miluji tě” vyslovené partnerem (50 %)
  6. Rovnocennost mezi partnery (47 %)
  7. Nečekaná překvapení (43 %)
  8. Prostor pro seberealizaci (40 %)
  9. „Jsi krásná” (39 %)
  10. Partner …nikdy nezapomene na výročí a narozeniny (38 %)
  11. Není příliš nejistý (33 %)
  12. Tráví více času s vámi, než s přáteli (32 %)
  13. Vždy po sobě uklidí (32 %)
  14. Respektuje soukromí (31 %)
  15. Starost o rodinu se dělí 50/50 (31 %)
  16. Je rád, když jdete ven s kamarádkami (29 %)
  17. Těší se na společnou dovolenou (28 %)
  18. Vynáší koš (28 %)
  19. Nikdy se nedívá do vaší pošty ani telefonu (27 %)
  20. Myslí si, že jste nejlepší přátelé (26 %)
  21. Rozumí si s vašimi přáteli (25 %)
  22. Směje se vašim vtipům (24 %)
  23. Kouká se s vámi na vaše oblíbené pořady (24 %)
  24. Neohlíží se po jiných ženách na ulici (23 %)
  25. Ráno vám uvaří kávu (22 %)
  26. Chce mít sex více jak jednou týdně (22 %)
  27. Říká, že vaříte lépe, než jeho matka (17 %)
  28. Má rád vaši maminku (14 %)
  29. „Nelikuje” jiné ženy na sociálních sítích (14 %)
  30. Nikdy nenechá nenatankované auto (12 %)

Zdroj: denní tisk

Nejlepší odpověď
eleonnore

Já bych s tím veskrze souhlasila. My ženy se lišíme hlavně v tom, jak máme tento žebříček poskládaný. Já bych se třeba neobešla bez smyslu pro humor a vzájemné úcty, občas nějaké to škádlení :). To, že má muž nějakou tu mouchu je přirozené, i normální žena uzná, že sama není bez chyby. To, že muž vůbec nevynese koš, se dá přežít. Stejně tak, že párkrát někde pohodí ponožky, že nám obden nenosí růže, nebo neříká pravidelně „miluji tě“. Všechny z nás hledají hlavně pochopení, někoho, kdo nás nebude nudit, o koho se můžeme opřít a s kým si budeme rozumět v těch důležitých otázkách.

Krom toho, my ženy nevíme co chceme a nedáme pokoj, dokud to nedostaneme :). Není nic jako dokonalý muž a pokud už bychom ho našly, dopadlo by to jako v jednom vtipu:
Žena chce krásného muže. Když žena potká krásného muže, chce muže krásného a chytrého. Když má krásného a chytrého, chce krásného, chytrého a vtipného. Když takového najde, chce krásného, chytrého, vtipného a bohatého. Když najde takového, skončí s ošklivým, hloupým, nudným a chudým… :)

Další odpovědi
redy

Kdybych hledala partnera – tak asi toto — 1, 2, 6, 17, 19, 21, 25. 🙂

ivzez

1. Pocit bezpečí
2. Důvěra (důvěra buď je nebo není, tak pro „úplná“?)
3. Respekt (vzájemný!! respekt)
5. Rovnocennost mezi partnery
6. Respektování soukromí (oboustranně!!)
7. Nikdy se nedívá do vaší pošty ani telefonu (oboustranně!!)
8. Společný smysl pro humor
9. Myslí si, že jste nejlepší přátelé
10. Rozumí si s vašimi přáteli (opět oboustranně)
11. Starost o rodinu se dělí ± na polovinu (podle schopností a možností)
____

Z ostatních jsou některé věci příjemné, ale ne až tak potřebné;
další mi přijdou nadbytečné a body ohledně
nejistoty, neohlížení a nelajkování jsou podle mne nesmyslné.
[Nejistého partnera bych si nevybrala.
A body 24 + 29 vyjadřují nedostatek sebedůvěry žen.]

dubraro

Žena se bude prezentovat jako nešťastná a partnera sekýrovat i kdyby splňoval všechny body … a ještě nějaké další, její speciální, vyžadované ale nevyslovené.

Ve skutečnosti činí ženu šťastnou to, že může muži beztrestně ztrpčovat život.

Nuk nuk

Něco z toho je nadbytečné z mého osobního pohledu, ale jiným ženám na tom skutečně více či méně záleží.

Něktré body jsou důležité – pocit bezpečí, respekt – ten ale musí být vzájemný, rovnocennost a respekt k soukromí.

„MIluji Tě“ a „jsi krásná“ slýcháme my ženy samozřejmě velice rády, ale pokud vztah klape, tak také nepotřebujeme, abyste nás o tom ujišťovali každý den i verbálně, a s věkem si samy uvědomujeme, že už přestáváme být nejkrásnější :)
Osobně ani nepotřebuji, aby mi manžel vařil ráno kávu nebo aby vynášel koš. O to víc mě potěší, když to udělá sám jednou za čas ale dobrovolně. Některé věci se nedají ovlivnit. Já mám například to štěstí, že moje tchýně moc vařit neumí a moje maminka je velice nekonflitkní člověk

Osobně mi tam chybí pár zásadních bodů. Pro mne je asi nejdůležitější, že můj manžel je čestný, poctivý chlap, který dokáže uživit rodinu, nevysedává po hospodách, nepodvádí nás a má zájem o svoje děti. V dnešní době je takový muž skoro vzácnost.

zjentek

Nadbytečné je vše. Ženským stačí částečné (jen v určitých ohledech) odtržení svého partnera od reality a částečná (někdy i celková) izolace před jeho vlastní přirozeností. Žena neví, že toto jí, stačí, proto není divu, když podobný článek, z kterýho´s ty data vytáh, napíše žena.

anonym

Jak tak koukám tak tvoje manželka musí být z tebe nešťastná.

Kepler

Celkem souhlasím, ale vlastnosti od bodu 16. považuju za nepodstatné, i když taky dokážou potěšit. Nic ale partnerku nepotěší víc, než když muž praští o stůl pořádně tučnou výplatou. To mi tam chybí.

marci1

Mě stačí, že je chytrý, má smysl pro humor, chová se ke mě s úctou (zároveň i k ostatním ženám), má smysl pro pro rodinný život, nechová se jako „mačo“ a umí výborně vařit. 🙂

Funna

mě to připadá nadbytečné skoro všechno…např. pocit bezpečí…a to je co? to jako, že mne s ním nepřepadnou na ulici, nebo, že když je tu on, nemusím nic dělat, o nic se starat, on je moje jistota, všechno udělá za mne – docela slabošský postoj…úplná důvěra – to je snad automatické, jinak by vztah moc dobře nefungoval, to mě přece nebude dělat šťastnější…respekt je to samé jako bod 2, se čtverkou bych ale souhlasila, protože mít doma morouse není žádná sranda .-)…miluji tě mi připadá jako úplná blbost, protože to může říkat pěti ženským naráz – podstatné jsou činy, ne kecy…no a tak bych mohla pokračovat…ale u 23 a 24 se musím zastavit, tohle pokrytectví mě fakt dostalo…takže milé dámy, pro které je tohle důležité – začněte sledovat s manželem pořady, které bytostně nesnášíta a dejte si klapky na oči, protože už nikdy nesmíte pohlédnout na jiného muže…

briketka10

Mě by stačilo, aby měl trochu peněz, aby byl pohledný. Oblékal se podobně
jako já. Nemusí být studovaný, ale, abychom si měli o čem stále povídat.
Tzn. nic není v knihách, ale v hlavě.
Bavila by ho hudba, filmy a měl rád kočky.
Pil by alkohol jen příležitostně. Já jsem abstinent.

Podle bodů jsem se neřídila.
Toť vše tečka.
.............­.............­......
Měla jsem přítele, už spolu nejsme
toto jsou jeho vlastnosti.

janicka1987

Pro mě je nejvíce důležité: 1, 2, 3, 6, 20
Méně důležité: 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 21, 24, 28, 29, 30
Věci, které velmi potěší, ale nejsou prioritou: 4, 5, 7, 9, 16, 17, 22, 23, 25, 26, 27

talka

Ad Kepler: podle toho, jak která!!!

briketka10

dubraro

Máš paleček za to, že moje mamka takto ztrpčovala život
mému taťkovi vlastně a pak nám, protože jsme bydleli pod
jednou střechou.

dudu

ad ping-pong: chlapče, ty víš ho… co kocour zahrabává do plev. Až v pohodě prožiješ 43 roků s jednou partnerkou, pak si na mě vzpomeň!

anonym

dududu a vytáhneš ji někdy ze sklepa?

zjentek

43? No tak to jsi do toho, koukám, praštil celkem pozdě!

dudu

Chlapče, již déle mám pocit, že číst sice umíš avšak obča nerozumíš textu. Snad jsem srozumitelně napsal, že se náš sňatek konal v roce 1973 a to jsi ještě létal tzv. s vrabci do teplých krajin". Než příště vyslovíš myšlenku, naber si studenou vodu do pusy, až se ohřeje ji polkni a teprve pak, moc prosím mluv nebo piš!!

zjentek

Tak jsem polknul. Textem se vyjadřovat jako stoletý mudrc, to mně prostě přijde, že´s do vztahů s babama praštil hódně pozdě! A do tý doby jsi byl panic? Kdysi to tak prej bylo…