slipknotak

co chtějí dělat vědci až najdou v částicovém urychlovači hixův bozon ?

hixův bozon je částice pole v hixově teorii. Toto pole sahá do nekonečna a prochází vším. Dáva tak všem částicím a atomům hmotnost tím že k sobě spojuje quarky v protonu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Půjdou na pivo.

Další odpovědi
dudu

Vaše úvaha se pohybuje ve zcela teoretické rovině protože nález zmíněné částice zatím nebyl potvrzen. Marně také dosud bádají na tím co vlastně představuje cca 96% našeho vesmíru – temná hmota a energie., přes částečně poznatky o teorii membrán a strun se jim nedaří nalézt tzv. teorii všeho, no a pak si zřejmě začnou hrát na Boha a pokusí se o repliku velkého třesku a stvoření nového vesmíru v laboratoři. Ať se jim to podaří nebo někde něco pokazí, určitě se máme na co těšit!?