Co chce autor říci tímto citátem?

Pablo Ruiz Picasso
Chtěl bych žít s hromadou peněz jako chudý člověk.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Co myslel přesně Picasso, nevím.

Chápu to tak, že důležitější než peníze, je bohatství, které má v srdci.

Shromažďuje hmotné statky, ale j je ochotný se o ně s někým podělit. Nelituje je vydat třeba za to, co mu přináší radost, krásu v duši. Uznává jiné hodnoty než peníze, zmiňovanou krásuk sám ji tvoří.

Někdo má peníze, nedává to před ostatními najevo, žije relativně skromně.

Další odpovědi:

Odhaduju - mít možnost si leccost zaplatit - a nepotřebovat to, neutrácet jen proto, že mohu - pokud nechci...
;-)

Zlatý

Cítím to takto:
I přes veškeré nabyté životní zkušenosti a moudra,chci dál přes toto bohatství zůstat sám sebou a nebýt pyšný člověk. Nemyslet si,že tím,že jsem nabyl životní moudrost jsem lepší než ty ostatní. Bohatství spočívá v získání moudra a né pýchy. :-)

Pokročilý

Asi koupit si co chci, ale být zároveň skromný a nerozmazlený.

Bronzový

Jedná se o kombinaci obou variant ale jen to dobré. Protože peníze mají své výhody ale bohužel své nevýhody a chudoba má také své výhody a nevýhody. Je potřeba znát výhody a nevýhody obou stavů. Autor citátu si přeje obě výhody poněkud utopicky spojit.

Bronzový

Miluji tento citat a ani se nedivim, ze tomu nerozumis...:-) Snad na to nekdy prijdes sam...:-)

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

naplýtvať.

čo potrebujem, si zaobstarať, i veľmi kvalitné (mám dosť peňazí), ale neplýtvať (načo sú mi 3 autá, 6 telefónov, celá krava na večeru [keď stačí steak], 300 párov topánok, ...).

mať luxus ešte neznamená žiť okázalo - medzi tým je rozdiel, byť skromný a bohatý (chovať sa ako chudý človek) a byť bohatý a okázalý (záviďte, ja na to mám).

Bronzový

petra15

ty na to jiste mas---(hezky prispevek)---☺
---ja taky, a klidne to tady i povim, ale mimo né, naco? Je to kazdeho soukroma vec... Ja si kupuji jen kvalitni veci--at uz obleceni nebo kosmetiku(ale nejsem sberatelka se 70ti pary bot)ale zato jen malo-v mnozstvi, a jinak jsem skromna a lakoma--opravdu, a nejvic mne mrzi dat penize nekomu, komu nepatri--neboli podporit nejakeho smejda:-) Mam v tomto smeru i hodne prekazek--zeleznou vuli a zasady, ktere neporusuji ani kdyby trakare z nebe padaly...:-) aby si tady nekdo nemyslel, ze ode mne vymami foto nebo tel.c.,atd...a to je stve a jsou pak sprosti, ale to je pod moji uroven, a jsem rada, ze s nimi nemusim osobne jednat. Tak tolik k Picasovi...:-)---musi se to jen pochopit ☺

Zlatý

led

arygnoc máte Palček

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.