Kelt

Co byste si vybrali a proč, kdybyste byli v roli pohádkového hrdiny?

Klasika v pohádkách i v jiném žánru je vlastně taková základní otázka. Jste na rozcestí a půjdete do hospody, na jídlo. Prostě vsadíte na jistotu, bude o Vás dobře postaráno. Nebo druhá možnost, že budete konat nějaké dobré skutky, vysvobodíte princeznu atd, lidé vás budou oslavovat, budete mít dobrý pocit. Možná uspějete, možná ne. Co si zvolíte a proč.
Volba hospoda , jde mi o sebe a o mé nejbližší, volba princezna jde mi také o jiné a chtěl bych jim pomáhat. Nevím, zda existuje třetí možnost.

Nejlepší odpověď
annas

Vaše otázka je hypotetická, je zaměřená na naše představy.

Ptáte se na to, co by se stalo za určitých podmínek, kdyby někdo vykonal zlo či dobro a měl z toho nějaký užitek, ať v kladném či záporném smyslu. Nebylo by to jednání etické, spíš egoistické.

Z toho plyne, že kdyby = sliby = chyby. .Takže nechme pohádkového hrdinu pohádkám,, tedy době, kdy vznikaly. Víme, proč a k čemu pohádky sloužily v minulosti a a k čemu dnes.

Nikdy nevíme předem, (nevěděli to ani pohádkoví hrdinovéí, byť jen tušili), jaká nastane situace, jak se v ní zachováme, co uděláme. Své rozhodnutí může někdy změnit, ale je to již za jiných okolností.

Každý okamžik je přece jedinečný, není možné jej vrátit, i když bychom někdy chtěli. . " Okamžik směl bych osloviti: jsi tolik krásný, prodli jen!"

Další odpovědi
ivzez

Nebudu o tom přemýšlet a udělám to,
co právě bude potřeba.

V životě i v pohádkách je to podobné.
Myslím, že si nikdo předem neříká (neplánuje), že bude hrdinou.
Prostě dělá to, co je potřeba, nebo co považuje za správné.

NikkiHeat

Po dobrém jídle v knajpě skáknu osvobodit tu krasavici…no a pak ta divoká noc – no kdo by odmítnul )))

Lamalam

Pozvu draka do hospody a nějak se dohodneme.

anonym

Rozsekám draka, osvobodím princeznu, zajdem to hned oslavit do hospody kde se zduníme a nakonec ji ojedu někde v jeskyni :D

Hamon

Zajdu za drakem a opečeme a sníme princeznu. Tím bych zachránil sebe před smrtí hladem a svět před další čachtickou paní.

marci1

Skáknu si do hospody na dobré jídlo, vysvobodím polibkem mladého, krásného a urostlého prince ( tím pádem získám jeho i království ) a bude veliká, převeliká svatba. A budeme žít šťastně až do smrti. 🙂