Matthew

Co byste řekli na to, kdyby byla v ČR povinost mít v autě videokameru nebo startér po nadýchání ? :)

Někde jsem slyšel, že v některé zemi je to už povinost nebo se brzo stane poviností. Snažil jsem se najít více info na netu a nepovedlo se mi najít lautr nic :D Ale co byste tomu řekli vy ? :) Přeci jenom kamera do auta není tak drahá, jedná se o menší zařízení než je bežná videokamera a navíc pomáhá objasnit vinu při haváriích atd. Vzato startér po nadýchání zní jako slibná věc jak se vyvarovat řízení pod vlivem, ale podle mě dost lehce zneužitelná. Přeci jenom můžu říct, maruš dejchni mi ať už můžu jet do práce, nebo neee ???? :D:D :)

PS: takhle nějak vypadá třeba kamerka do auta :)
http://www.elek­troo.cz/domain/e­lektroo/files/ka­mera-hd-dvr-auto/capture_3.jpg

Nejlepší odpověď
EliškaG

Nevím zda to je někde povinnost, ale pokud ano tak to není jen tak, že se někdo vzbudí a řekne „dnes nařídím kamery do aut“. Ten důvod je jasný. Kamery by vlastně nahrozovali tzv. černé skříňky, které jsou už například v tramvajích, autobusech, trolejbusech, běžně v letadlech atd.. Podle mého ideálně jak zjistit příčinu nehody – tím by se i zamezilo různým spekulacím typu Janouška atd… Osobně jsem pro. Pokud budeme všichni dodržovat to co máme tak se nemáme čeho bát a je to pro naši ochranu. Co se týkáidentifikaci dechu s alkoholem je to to samé – takže také stím nemám problém.

Další odpovědi
cochee

Hele ať si to montujou do nových aut, ale proč bych si to měl dávat já do starého křápu? Teď odhlédnu od toho, že o té kamerce opravdu uvažuju, ale furt platí moje první souvětí.

radce

O kamerce vážně uvažuji, ať bude povinná nebo ne, občas mě ty prasata na silnicích fakt iritujou…
O dýchání před startem raději neuvažuji, přiznávám že občas ráno vyrážím s jakýmsi zbytkáčem. Ale co kdyby se mému synovi na chatě něco stalo a já ho nemohl dopravit k lékaři jen proto, že jsem si dal jedno pivo?!!!

Rocker

O kameře uvažuju,po alkoholu neřídím.Ale povinné to snad nebude,přece nebudu platit za to,co nepotřebuju a nebudu používat.

cukrar

Matthewe,
jednou určitě budou i kamery se záznamem povinné.
Dýchací blokace asi nebude zatím technicky možná..

honza19hk

startér se dá jednoduše oblbnout stačí startovat přes lano dalším autem,zařadíš 3–4 a jedeš.Navíc třeba moje auto se dá v startovat více způsoby,1 je startér,druhý dynamospouštěč a další stlačený vzduch.Takže mají smůlu.