Lukasy

Co byste dělali kdyby jste našli doma takoveho pavoučka?

Ti co se boji pavouku tak at se na to radši nedivaj :)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4MN5po5LtCA&fe­ature=related
Ono proti takemu velkemu pavoukovi bych musel vzit baseballovou palku abych ho umlátil :D
Doplňuji:
Tak toho pavouka by se jen tak chytit a vyhodit nedalo to je rozdil oproti malim pavoučku. Jinak sice každý má právo žit, ale je to jako zloděj vkradl se ke mě domu i když na druhou stranu oni mě mužou zabit venku protože tam to je zas jejich :D

Nejlepší odpověď
anonym

Pavouci mně v domě nevadí a nevadí mi ani samotní pavouci. Měli jsem za oknem pavučinu s křížákem a bylo hezké ho pozorovat, ale už asi nějak nezalezl.
Doplňuji:
U nás se nic nezabíjí, ale pouze pozoruje. Pavouka klidně vezmu do ruky a ještě se nestalo, že by mě kousnul – tedy beru do ruky pouze ty nejedovaté. Zatím největšího pavouka, kterého jsem viděla byl křižák obecný a pruhovaný. Pavouci jsou nádherní a vůbec se jich nebojím ani neštítím. Jedině nevezmu do ruky mrtvého pavouka.

Další odpovědi
vevinka007

Já se hrozně bojím pavouků, nahání mě z nich husí kůže..;)
Ale nechápu, jak je někdo může umlátit?! Chudáci..! Mají taky právo žít!
Jsou sice odporní a někteří i hrozně velcí! Ale když neublížíte vy jim, tak oni vám taky ne!
Malinkého pavoučka jsem si do ruky klidně vzala, to mě nevadí, ale velcí mi vadí, proto zavolám mamku, která z nich nemá strach a mamka je dá na papír či vezme do ruky a pak jdou z okna ;)
Lepší pavouk, než myš!

beer

No nádhera! Fotil bych a fotil ))
Žádná panika, půjde o nějakého pokoutníka rodu Tegenaria. Velmi často se vyskytují v blízkosti lidí a byť jsou velcí, jsou neškodní ))
Doplňuji:
A poněvadž jsem jaký jsem, určitě bych ho nezabil. Stačí jej přiklopit vhodným „víkem“ a vypustit třeba na dvůr, do kůlny atd. Jedovatý není, užitečný ano.
Do bytu se dostene třeba oknem a někde se ukryje čistota/nečistota. I to nejčistší obydlí mu poskytne úkrytů dost a dost na dlouhou dobu. Jeho pavučiny jsou totiž jen takové rourky s malou sítí a k tomu mu postačí kdejaká švíra ))
Něco málo o pokoutnících zde:
http://www.pavouci-cz.eu/Pavouci­.php?celed=Age­lenidae

Zdroj: Studium

huxa

rmám vždy po ruce raid

venkovan

Nic – maximálně vynesl ven.
Pokud to není druh pavouka po jehož kousnutí se člověkovi rozkládá tkáň, či dokonce může zemřít, tak není proč se ho bát.

Tw!st

vevinka: Ale když neublížíte vy jim, tak oni vám taky ne!: to jako bych ho měl vklidu nechat běhat si po mém domě ? celej dům zasere od pavučin leze do jídla a do všeho. a kdyby se mi nějak podařilo ho vyhodit ven tak stejnak vleze do domu zpátky nebo do domu někoho jiného takže bych ho zabil.

honza19hk

dostal by palicí. pavouci a jiná havět mi sice nevadí ale co s ním v baráku.
Doplňuji:
myš ti zdrhne když ji netrefíš,pavouk tak rychlý není.A když zadupneš myš tak je z ní větší nepořádek.

anonym

Lukasy, pořád jsem čekala, jak se vypořádá s tím „návštěvníkem“ jeho majitel.
Já tedy hmyz opravdu nemusím. Doštípaná od včel jsem byla tak, že jsem už alergická jenom na jejich bzukot. A pavouky v domě? Cožpak jsem takové čuně? S prominutím – serou mouchy a dělají to také pavouci. Zkuste jejich výkaly namočit – pěkně to zapáchá. To je máte rádi doma, že tvrdíte žij a nechej žít? Klidně ať si loví mouchy někde ve stodole nebo venku, ale do svého teritoria je nepouštím.
A že neškodí?Syn známého umřel na kousnutí pavoukovce. Tak jak to, že neškodí?
Dále jen dva soubory z netu:
Kategorie:Jedovatí pavouci – Wikipedie
V této kategorii jsou umístěni pavouci, jejichž jed je nebezpečný pro člověka. … Články v kategorii „Jedovatí pavouci“
cs.wikipedia.or­g/wiki/Katego­rie:Jedovatí_pa­vouci
Jedovatí pavouci v České republice (www.infoglobe.cz)
… během pobytu v přírodě pozor, ale pavouků přeci jen potkáváme více než hadů a proto je představa jedovatého pavouka v našem příbytku přeci jen hrozivější.
www.infoglobe­.cz/zajimavos­ti/jedovati-pavouci-v-ceske-republice/

Souhlasím s tou baseballovou pálkou. Tu vlastně doma nemám, ale klidně bych na něj šla s lopatkou a smetákem. Žijeme sice v relativně bezpečném světě, ale je velkou naivitou si myslet, že v nám tak důvěrně známém prostředí je bezpečné všechno. A je to tím nebezpečnější, že kousnutí pavouka jsme schopni podcenit, protože se domníváme, že nám přece takový milý pavouček nemůže ublížit.

briketka10

tyhle velký pavouky nesnáším, lezou mi domů za teplem a mám z nich hrůzu !!
nejhorší to je, když se dívám večer na horor ve tmě a vidím ho popoběhnout
pod postel fůůj a už je pod ní !! běžím pro tekutej Biolit a pavouk je fuč..
pro jistotu tam stejně stříknu a ráno bádám po mrtvolce..
někdy se mi podaří ho bácnout pantoflí, ale křižákům venku a jiným pavoukům
neubližuju :)
myši mi nevadí to nastražím pastičky :)
Doplňuji:
moje mamka nám takovejma s těma dlouhejma nohama mávala před očima, když jsme byly se ségrou malý a my zdrhaly, ječely a tyhle velký chytala do ruky jako prd a vyhodila ven, já ji říkala proč to dělá, když se stejně ten parchant chlupatej černej vrátí zpátky do tepla :(
proto ta arachnofobie !!

Nelie

Já nevím,pokud bych se z něj nevyvrátila,tak bych asi zavolala nějakýho deratizátora :D Nebo bych se odstěhovala,protože bych se bála,že jich tam bude víc 😁