Kelt

Co byste brali raději rozum nebo štěstí?

Dobrý večer. V klasické české pohádce soupeří Rozum a Štěstí, kdo je lepší. V pohádce vyhraje štěstí. Tedy chtěli byste mít rozum – vždy znát potřebné informace, všechhno vědět, nebo vědět, kde to najdu, nebo mít štěstí – tím nemyslím, že by člověk vyhrál při každém vsazení první cenu, ale že by sehnal co by chtěl, vyléčil se z nemoci a pod.

Nejlepší odpověď
Seznam.cz

štěstí

To bych musel mít štěstí, abych dostal rozum.

Další odpovědi
anonym

štěstí

Rozum je často ´k vzteku´…
😁

Lamalam

štěstí

Asi raději to štestí, protože rozum mi řadu věcí vůbec nebere.

anonym

Jiná možnost dle uvážení

Doplňuji:
Já mám štěstí, že mám rozum i na rozdávání( někdy ) .

ivzez

Rozum

marci1

štěstí

Určitě štěstí. Když budu mít štěstí, můžu mít i rozum, ale když budu mít rozum, štěstí mít nemusím. Naštěstí štěstí mám. 🙂

zjentek

Jiná možnost dle uvážení

lota

štěstí

Štěstí prospěje chytrému i hlupákovi, ale když bude člověk chytrý a nebude mít štěstí, moc z něho neužije.

edITTT

štěstí

Poklička

štěstí