Co bylo za den 23.5.2005?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Bylo pondělí a mimo jiné se stalo:

  • Německý kancléř Gerhard Schröder se vyslovil pro předčasné volby v Německu poté, co jeho SPD utrpěla zdrcující porážku ve volbách ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, v níž nepřetržitě vládla 39 let.
  • Při čtyřech útocích v Iráku bylo zabito nejméně 40 osob.
  • Předseda české vlády Jiří Paroubek řekl po rozhovorech s britským premiérem Tony Blairem v Londýně, že český „národní zájem“ je, aby čeští vojenští policisté a lékaři zůstali v Iráku déle než do 31. prosince 2005, kdy vyprší jejich současný mandát.
  • český prezident Václav Klaus odmítl kritiku dvanácti bývalých disidentů, kteří ho kritizovali za jeho projev k Radě Evropy ve Varšavě. Klaus v něm sdělil, že nevládní organizace usilující o ochranu lidských práv či životního prostředí považuje za ohrožení demokracie a Rada Evropy by proti nim měla bojovat. V otevřeném dopise bývalým disidentům Klaus potvrdil, že na svých slovech trvá. Disidenti prý navíc jeho slova „zlovolně vyložili a dezinterpretovali“.
  • Asi 10 000 zaměstnanců Britské rozhlasové a televizní společnosti (BBC) stávkovalo na protest proti plánovanému propouštění. Vedení BBC hodlá propustit 3800 zaměstnanců z celkem 27 000.

Pokud máte mobil, předpokládám, že většina nových mobilů má funkci kalendář – tam si ve volbách vyberte „Jdi na datum“ – naťukáte datum a v kalendáři zjistíte, co bylo za den tehdy a tehdy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kv%C4%9Bt­en_2005#23._kv­.C4.9Btna