CJNERO

Co bylo vyhlášeno v USA v roce 1789?

Nejlepší odpověď
hanny 2

4. března 1789 byla vyhlášena Ústava Spojených států amerických, která byla nejpokrokovější ústavou své doby.
Doplňuji:
Tato Ústava uzákonila republikánskou formu vlády a napomohla upevnění státního zřízení v USA. Přesto docházelo na půdě Kongresu k neustálým sporům a třenicím mezi jednotlivými státy unie a až po mnoha jednáních bylo dohodnuto místo, které se stane hlavním městem USA a sídlem vrcholných orgánů správy a prezidenta – tím městem se stal nakonec New York. 4. února 1789 kongresový volební výbor doporučil jeho kandidaturu na úřad prezidenta. Kongres jej pak 6. dubna 1789 jednomyslně zvolil prvním prezidentem USA. 30. dubna 1789 byl v newyorské Federal Hall slavnostně uveden do úřadu.

Další odpovědi
quentos

… a přitom stačí otázku hodit do Googlu. Když si člověk něco najde sám, lépe si to zapamatuje!