rybíz

Co bylo v historii dříve?

Nějaká " česká země " nebo třeba Velkomoravská říše?
Doplňuji:
Já jsem si to o Velkomoravské říši myslel taky, ale protože jsem dějepis nikdy neměl rád, tak jsem to přesně nevěděl. A pak může Jan Kraus o nás říkat, že moraváci jsou češi, ať se nám to líbí nebo ne. Mimochodem, já jsem se na něj kvůli tomu nezlobil, bylo mi to jedno. A také proto, že je to můj oblíbenec.

Nejlepší odpověď
myšpulín

Velkomoravská říše (užívá se také označení Velká Morava, stát Mojmírovců, latinsky Moravia Magna) byla prvním známým západoslovanským státem, ve své době nejmocnějším a nejsilnějším ve střední Evropě. Existovala převážně na území dnešního Česka, Slovenska, Maďarska mezi léty 833–906/907.