iwetax

Co bylo tak hrozné na židech?

Právě jsem shlédla film- útěk ze sobiboru. A stále nechápu co bylo tak špatné na žídech? Pokud vím věřili v jiného boha. Ale nechápu proč je o nich mluveno jako o „vších společnosti“ (ve filmu)

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak já si myslím,že to bylo tím,kromě jiného náboženstvím,že měli peníze a nějaký ten majetek o který je chtěli připravit. A kdo má majetek,tak ten má moc,proto se jich chtěli zbavit…

Další odpovědi
annas

Pokud Vás tato věc víc zajímá, podívejte se na článek, jehož odkaz jsem uvedla.

Již v Bibli je zmínka o tom, Židé (či Hebrejci) byli odpradávna – a zajisté již na konci druhého tisíciletí před Kristem – „cizinci a dočasně hostujícími". Dále se dozvíte, jaký měli vztah k židovskému národu jiné národy včetně hitlerovského Německa.

Ještě cituji jednu část:
„Pokud se antisemitů zeptáme, proč židy nenávidí, dají nám rozporuplné odpovědi. Židé se neustále předvádějí; jsou uzavření a rezervovaní. Nechtějí se asimilovat; příliš snadno se asimilují. Jsou příliš pobožní; jsou to materialisté, kteří ohrožují náboženství. Jsou nekulturní; jsou přehnaně kulturní. Vyhýbají se manuální práci; jsou přehnaně pracovití. Jsou to skrblíci; ostentativně utrácejí peníze. Jsou to zarytí kapitalisté; jsou to rození komunisté. A tak dále.“

Zdroj: http://www.re­vuepolitika.cz/clan­ky/619/nemoc-antisemitismu

Fallen Angel

Židé byli odpradávna velice chytří, cílevědomí a pracovití lidé. To jim umožňovalo bohatnou. R. 33 židé ukřižovali Krista – proto je křesťani neměli rádi + proto, že dokázali bohatnout. Ve středověku jim bylo zakázáno dělat jakékoli jiné povolání, než být obchodníkem a lichvářem ← tyto činnosti byli pro křesťany „nečisté“. A to se jim v dnešní době vyčítá – že bohatnou na druhých, přitom si za to lidi můžou sami → vši společnosti.