Avatar uživatele
iwetax

Co bylo tak hrozné na židech?

Právě jsem shlédla film- útěk ze sobiboru. A stále nechápu co bylo tak špatné na žídech? Pokud vím věřili v jiného boha. Ale nechápu proč je o nich mluveno jako o „vších společnosti“ (ve filmu)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, anonym před 5061 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tak já si myslím,že to bylo tím,kromě jiného náboženstvím,že měli peníze a nějaký ten majetek o který je chtěli připravit. A kdo má majetek,tak ten má moc,proto se jich chtěli zbavit…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Pokud Vás tato věc víc zajímá, podívejte se na článek, jehož odkaz jsem uvedla.

Již v Bibli je zmínka o tom, Židé (či Hebrejci) byli odpradávna – a zajisté již na konci druhého tisíciletí před Kristem – „cizinci a dočasně hostujícími". Dále se dozvíte, jaký měli vztah k židovskému národu jiné národy včetně hitlerovského Německa.

Ještě cituji jednu část:
„Pokud se antisemitů zeptáme, proč židy nenávidí, dají nám rozporuplné odpovědi. Židé se neustále předvádějí; jsou uzavření a rezervovaní. Nechtějí se asimilovat; příliš snadno se asimilují. Jsou příliš pobožní; jsou to materialisté, kteří ohrožují náboženství. Jsou nekulturní; jsou přehnaně kulturní. Vyhýbají se manuální práci; jsou přehnaně pracovití. Jsou to skrblíci; ostentativně utrácejí peníze. Jsou to zarytí kapitalisté; jsou to rození komunisté. A tak dále.“

Zdroj: http://www.re­vuepolitika.cz/clan­ky/619/nemoc-antisemitismu

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fallen Angel

Židé byli odpradávna velice chytří, cílevědomí a pracovití lidé. To jim umožňovalo bohatnou. R. 33 židé ukřižovali Krista – proto je křesťani neměli rádi + proto, že dokázali bohatnout. Ve středověku jim bylo zakázáno dělat jakékoli jiné povolání, než být obchodníkem a lichvářem ← tyto činnosti byli pro křesťany „nečisté“. A to se jim v dnešní době vyčítá – že bohatnou na druhých, přitom si za to lidi můžou sami → vši společnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek