sesednizkola

Co bylo podepsani smlouy s STB?

Podepsal jste to nekdo? Jaky byl obsah te smlouvy podrobne a jejich slovy? Je nekde ke stazeni nejaky vzor? Jake byly vyhody pro normalniho pracujciho cloveka? Dejme tomu, ze bych mel nejake problemy, pomohli by mi kdybych tam zasel a chtel s nimi spolupacovat, nebo se to spis tykalo jen hercu a jinych vyznamnych osobnosti? Co delaji stbaci dnes(stbaci, ne ti co jen spolupracovali), treba z let 80 co jeste pracuji? Vezmeme treba vzor dobu 50. let, ale samozrejme asi nikdo z nas nezazil to, takze pokud nevite z doslechu, piste co vite kdykoliv. Dekuji.

Odpovědi
luky.1986

Podepsal si spolupraci, ze budes praskat a tajne udavat vsechny, kteri jsou proti rezimu. Co delaji dnes? Vetsinou jsou to byvali policajti, dozorci s rentou a ve vysluzbe..Psala se prihlaska, s puvodem pributnych, motivacni dopis jak jsi oddany komunista. Dopisy i vzory najdes na netu.

Kryšpín

Tajných spolupracovníků bylo asi 40 tisíc s ohledem na 15 milionů občanů to nebylo mnoho, po sametu se na ně vrhli, ale zapomnělo se na ty kdo špiclování vymyslel a také provozoval. Jinak fungovala centrála, kraj, okres, boj proti špionům, sledování cizinců, kraj, boj proti třídnímu nepříteli, třetí sabotáže korupce. Každý stát má něco podobného, pouze se to jinak jmenuje a jinak funguje.

mosoj

Každý kdo byl v minulém režimu v v západní cizině byl spolupracovník. Jinak se tam nedostal.