antík

CO byl zlom který vedl k přestupu z starověku na středověk?

Nejlepší odpověď
annas

Za počátek středověku se nejobvykleji stanovuje pád Západořímské říše roku 476 a za jeho konec objevení Ameriky 1492.

Přechod od starověku do středověku nebyla záležitost ze dne na den, ale šlo o plynulý proces přeměnu společnosti a kultury, přizpůsobující se novým skutečnostem. Došlo k přesunu mocenského i kulturního střediska ze středomoří do západní a střední Evropy, je zde nové náboženství, které se šíří a vytlačuje původní náboženství. Společnost se dělí na trojí lid, je rozdělena mezi duchovenstvo, šlechtu a rolnický lid. Pokroky v zemědělství.

Zdroj: http://stredo­vek.net/index­.php/clanky/te­orie-jak-to-asi-bylo/353-obecny-uvod-do-stedovku.html