Moniccc

Co bych neměla jíst, aby se mi nezhoršovalo akné?

Které ovoce, sladkosti atd. škodí akné? díky
a vím, že to tu už mockrát bylo, ale hledat se mi to vážně nechce.. zkoušela jsem to :X

Nejlepší odpověď
Andělé

Vyhýbejte se tučným, sladkým a přesoleným jídlům. Zapomeňte na brambůrky, hranolky, hamburgery, sladké limonády, tučné maso a sladkosti.
Zdroj:
http://www.zkras­leni.cz/jak-na-akne/

Jíst více ovoce (žádné pomeranče – dráždí pleť, naopak vyborný je citron celkově pleť vyčistí, výborná jsou také jablka), zeleniny, zeleninových salátů! (brokolice, mrkev,papriky,o­kurky patří mezi nej) Luštěniny-fazole, rybí olej (sardinky,tuňák, čerstvá ryba), omezit chleba(zadna pšenice, kvasnice), kraví mléko nahradit sojovým, dobré jsou sýry, vajíčka, česnek, cibule, ořechy – obsahují totiž zinek, který je pro pleť hrozně důležitý.
Zdroj:
http://akne-ne.cz/prevence-akne/

Michal Kole má s citrusama pravdu,ale dole v odkaze ořechy naopak na plet vřele doporučují…

Další odpovědi
anonym

Kromě toho, co tu napsali ostatní, doporučuji vynechat čokoládu, protože kakao stav akné zhoršuje, a ostrá jídla. Chce to pravidelně a šetrně pleť čistit a zvlášť teď v zimě ji pečlivě ošetřovat. Na ošetření pleti je vhodnější vnitřní slupka od banánů a tou si obličej očistit, než drahé pleťové prostředky. Není to drahé. Nejdříve vyzkoušej, že Tvá pleť na banán bude správně reagovat. Po té si jím opatrně otírej obličej. Nechej chvíli působit a cca po pěti minutách opláchni vlažnou vodou.

Damiana

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-akne-5

Michal Kole

citrusy, ořechy jsou největšími alergeny

Taky to může zhoršit cholorovaná voda v bazénu.