mishaella

Co bych měla vystudovat, abych mohla pracovat v útulku pro psy a kočky?

Nejlepší odpověď
www

Alespoň SŠ s podobným zaměřením. Například v Brně jen letitá zkušenost se zvířaty nestačila ani s gymplem ☹.

Další odpovědi
Lucijej

Myslím, že na to vyloženě konkrétní škola není vyžadována, ale takovou veterinu by určitě přivítali.
Doplňuji:
Ještě mě napadl obor nějaký obor jako je management neziskových organizací nebo tak nějak

mosoj

Snad ještě existují Střední zemědělské školy, nejlépe obor chovatel.

http://www.fir­my.cz/Institu­ce-a-urady/Vzdelavaci-instituce/Stredni-skoly/Stredni-odborne-skoly/SOS-zemedelske-a-veterinarni?sou­rce=chint
Doplňuji:
Bez školy můžeš tak jenom odklízet hnůj !

anonym

Mám za to, že tady je důležitější vztah ke zvířatům než odborné vzdělání. To je ale každopádně výhodou.

Pár typů:

Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská …

Cílem vzdělání oboru VETERINÁRNÍ PREVENCE je příprava žáků na činnost středních technicko-hospodářských pracovníků v oblasti veterinární péče. Žáci získávají znalosti a dovednosti nejen v oblasti odborného, ale i v oblastech …

www.szstrebic­.cz/page_obor_vet_pre­vence.asp

SOŠ zemědělské a veterinární – Firmy.cz

Státní střední odborná škola s obory mechanizace a služby (zaměření: výpočetní technika, zemědělská mechanizace a služby, dopravní a servisní služby), veterinární prevence, za…

www.firmy.cz/In­stituce…instituce/Stredni-skoly/Stredni-odborne-skoly/SOS…

Střední škola dostihového sportu … STŘEDNÍ ŠKOLY.EU – katalog …

Jedná se o roční dálkový kurs určený absolventům zemědělských studijních oborů, výjimečně jiných středních škol, kteří složili maturitní zkoušku. Kurz rozšiřuje a prohlubuje znalosti o teoretických základech chovu koní, životosprávě jezdce a …

www.strednisko­ly.eu/skola/194-stredni-skola-dostihoveho-sportu-a-jezdectvi

Střední školy zaměřené na chov koní – konicci.cz

Ač název školy příliš nenasvědčuje tomu, že i zde se dá studovat chov koní, opak je pravdou. Tato škola nabízí tříletý obor „Chovatel koní a jezdec", ukončený výučním listem. Uplatnění je možné jako chovatel, jezdec, či kočí – výuka je …

www.konicci.cz/clan­ky/vzdelavani-98/stredni-skoly-zamerene-na-chov

SOŠ zemědělské a veterinární střední Čechy

Firmy Vzdělávání Školy střední SOŠ zemědělské a veterinární … Střední škola – gastronomické obory s výučním listem a maturitní zkouškou, nástavbové studium a obor \„Chovatel cizokrajných zvířat\“.

stredoceskyinternet

ReHu

Speciální škola na to není, ale veterina by se hodila.
Ale, velmi často mají i jiná zvířata než jen psy a kočky, i když těchto je nejvíc.

Lakeysha

Boha, hlavně neposlouchej ty z odpovídajících, kteří ti radí veterinu:-D Je to jedna z těch škol, co znějí strašně pěkně, ale v reálu to znamená hrabat se ve zhnisanejch kravsjkejch plicích a podobný příjemnosti:-DD Budoucnost mezi pejsky a kočičkami u nich čeká jen určité procentíčko:-DD Švára to vystudoval, tak vim, o čem mluvim. Navíc je to zatraceně zpraseně těžká Vš, takže volit jen máš-li na to…je dost těžší než lidská medicína, protože nestačí znát jedinej anatomickej model, musíš umět udělat diagnózu u prasete i včely…:-D takže pokud ti nevadí kravský zadky a ráda šrotíš tučný bichle, hurá do toho, jinak si zvol nějakou tu chovatelskou střední

briketka10

tady v této škole je více možností, z odkazu Mosoje :
http://www.sos­cb.cz/index2.php?stran­ka=vet
Doplňuji:
když odmaturuješ můžeš být chovatelkou :)