Co bych měl upgradnout ve své PC sestavě?

Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 650
Procesor:Intel(R) Core(TM) i3-2130 CPU @ 3.40GHz, 3400 Mhz, jádra: 2, logické procesory: 4
HDD:500GB
Typ systému:x64-based PC
Operační paměť: 8 GB RAM
Operační systém : Windows 7 Ultimate

dal nevím co napsat,napište dyžtak dopíšu

dodatek :
1.pc mám prřevážne na hraní her ,hry musím mít na střední až nízké detaily npř:Armored Warfare,Empyrion - Galactic Survival,ARK i s minimal. detaily mám max 20fps
2.chci ho jen mírně vylepšit tak do 6 000kč abych mohl rozjet i naročnejsí hry
3.SSD mám ale jen 110GB akorád na win a pár programů

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

A něco chcete upgradovat? Mně se to zdá dobrý.
Po doplnění: akorát tu grafickou kartu, evidentně není integrovaná, takže půjde pohodově vyměnit. Je otázka, aby to pak stíhaly ostatní komponenty, ale myslím si, že jo.

Bronzový

záleží na tom, k čemu je používána.
Windows má ve vlastnostech systému/počítače jakýsi test výkonu počítače a je tam skóre jednotlivých komponent. Komponenta s nejnižším skóre může být slabý článek PC ale také nemusí, záleží na tom k čemu je PC používán.

Pokud se pc hry netrhají tak není nutno nic nahrazovat. Rychlost startu PC a start programů pomůže SSD disk s vysokým počtem operací za vteřinu (IOPS), třeba Samsung EVO. Zrychlení startu programů a systému je i více jak o 50% rychlejší oproti starým HDD.

Pokročilý

GTX 960. I3 ji snad nakrmí. Největší brzda bude grafika.

Bronzový

Tak, třeba procesor na i5 2500 nebo klidně i7, ale nejspíše to znamená i novou základní desku. RAM bohatě stačí, grafiku můžeš třeba 960,970,980.
Ale tak těžko se radí, když nepíšeš proč vůbec chceš upgrade.

Procesor a pote grafickou kartu. Pokud by ti to zdroj neutáhl, tak i zdroj. A asi větší harddisk

Bronzový

HDD bych si nechal jako záložní a koupil SSD na systém a hlavní gamesy

Stříbrný

Po doplnění: SSD je OK, je jen na Win a programy, filmy a fotky se na SSD neuskladňují, nechávají se na plotnovém disku. Za "šestku" pořídíš slušnou GTX960ku a jestli zkusíš prodat aspoň za trojku tu tvou 650 (ale nevím, jaké jsou bazarové ceny, spíš bych odhadoval, že za tři to nepůjde), mohl by sis dovolit i GTX970.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.