Garger

Co bych měl upgradnout ve své PC sestavě?

Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 650
Procesor:Intel® Core™ i3–2130 CPU @ 3.40GHz, 3400 Mhz, jádra: 2, logické procesory: 4
HDD:500GB
Typ systému:x64-based PC
Operační paměť: 8 GB RAM
Operační systém : Windows 7 Ultimate

dal nevím co napsat,napište dyžtak dopíšu

dodatek :
1.pc mám prřevážne na hraní her ,hry musím mít na střední až nízké detaily npř:Armored Warfare,Empyrion – Galactic Survival,ARK i s minimal. detaily mám max 20fps
2.chci ho jen mírně vylepšit tak do 6 000kč abych mohl rozjet i naročnejsí hry
3.SSD mám ale jen 110GB akorád na win a pár programů

Odpovědi
MobilManiak

A něco chcete upgradovat? Mně se to zdá dobrý.
Po doplnění: akorát tu grafickou kartu, evidentně není integrovaná, takže půjde pohodově vyměnit. Je otázka, aby to pak stíhaly ostatní komponenty, ale myslím si, že jo.

postcd

záleží na tom, k čemu je používána.
Windows má ve vlastnostech systému/počítače jakýsi test výkonu počítače a je tam skóre jednotlivých komponent. Komponenta s nejnižším skóre může být slabý článek PC ale také nemusí, záleží na tom k čemu je PC používán.

Pokud se pc hry netrhají tak není nutno nic nahrazovat. Rychlost startu PC a start programů pomůže SSD disk s vysokým počtem operací za vteřinu (IOPS), třeba Samsung EVO. Zrychlení startu programů a systému je i více jak o 50% rychlejší oproti starým HDD.

zelí

GTX 960. I3 ji snad nakrmí. Největší brzda bude grafika.

Quimby

Tak, třeba procesor na i5 2500 nebo klidně i7, ale nejspíše to znamená i novou základní desku. RAM bohatě stačí, grafiku můžeš třeba 960,970,980.
Ale tak těžko se radí, když nepíšeš proč vůbec chceš upgrade.

MrSafyCZ

Procesor a pote grafickou kartu. Pokud by ti to zdroj neutáhl, tak i zdroj. A asi větší harddisk

BANAN93

HDD bych si nechal jako záložní a koupil SSD na systém a hlavní gamesy

cochee

Po doplnění: SSD je OK, je jen na Win a programy, filmy a fotky se na SSD neuskladňují, nechávají se na plotnovém disku. Za „šestku“ pořídíš slušnou GTX960ku a jestli zkusíš prodat aspoň za trojku tu tvou 650 (ale nevím, jaké jsou bazarové ceny, spíš bych odhadoval, že za tři to nepůjde), mohl by sis dovolit i GTX970.