Avatar uživatele
bandita007

Co bych měl dělat, když ztratím mobil?

Potřebuji pomoc, ztratil jsem dne 18.1.2012 můj mobilní telefon :(. Operátor: O2. Nemám s tímto vůbec žádné zkušenosti. Poradíte mi? Prosím…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? led, Fiverka před 4452 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Zablokovat nejen SIM ale i IMEI (výr.č. mobilu). V tom druhém případ lze informovat i policii – označit událost jako krádež.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Fiverka

TO SAMÉ JSEM ŘEŠILA MINULÝ ROK V BŘEZNU. Ztratila jsem ho. Nejdřív jsem z manželova telefonu zavolala operátorovi a požádala o zablokování. Tam mi poradili ať zajdu na policii a ztrátu nahlásím, protože když budu mít protokol od policie a dodám ho do pěti dnů na značkovou prodejnu byl to v mém případě Tmobile tak mi vystaví sim kartu se sejným číslem zdarma. Jinak zaplatím poplatek 500kč. Já si na policii došla proto také, že jsou schopni zablokovat i aparát telefonu, takže pokud ho někdo najde a nevrátí tak stejně nebude moci telefonovat. Na displeji se objeví telefon blokován policií ČR. No a tam mi řekli, že by jej neblokovali zatím hned ale počkali třeba měsíc, že si zadají emai číslo telefonu do svého systému , a jestli z něj někdo nezavolá a pokud zavolá, mají šanci ho dohledat. A po měsíci mi přišlo vyrozumnění že se aparát nenašel. tak jsem si koupila jiný. Za dalších 14 dní nám volali ať si pro něj přijdu, že se našel:)))
Byl trochu poškrábaný ale funkční:)
Ještě jedna věc: nemohla jsem se do pěti dnů dostat na značkovou prodejnu v našem městě není. Tak jsem zkusila ten protokol od policie o ztrátě telefonu poslat poštou na reklamační oddělení mého operátora a po asi 30 dnech mi volalali, že to uznávají a tu cenu jež jsem zaplatila za novou sim kartu mi vrátili zpět:))
Tak přeju abyste také měl dobrý konec:)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Kontaktovat co nejdříve svého operátora a zablokovat SIM.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek