bandita007

Co bych měl dělat, když ztratím mobil?

Potřebuji pomoc, ztratil jsem dne 18.1.2012 můj mobilní telefon :(. Operátor: O2. Nemám s tímto vůbec žádné zkušenosti. Poradíte mi? Prosím…

Nejlepší odpověď
www

Zablokovat nejen SIM ale i IMEI (výr.č. mobilu). V tom druhém případ lze informovat i policii – označit událost jako krádež.

Další odpovědi
Fiverka

TO SAMÉ JSEM ŘEŠILA MINULÝ ROK V BŘEZNU. Ztratila jsem ho. Nejdřív jsem z manželova telefonu zavolala operátorovi a požádala o zablokování. Tam mi poradili ať zajdu na policii a ztrátu nahlásím, protože když budu mít protokol od policie a dodám ho do pěti dnů na značkovou prodejnu byl to v mém případě Tmobile tak mi vystaví sim kartu se sejným číslem zdarma. Jinak zaplatím poplatek 500kč. Já si na policii došla proto také, že jsou schopni zablokovat i aparát telefonu, takže pokud ho někdo najde a nevrátí tak stejně nebude moci telefonovat. Na displeji se objeví telefon blokován policií ČR. No a tam mi řekli, že by jej neblokovali zatím hned ale počkali třeba měsíc, že si zadají emai číslo telefonu do svého systému , a jestli z něj někdo nezavolá a pokud zavolá, mají šanci ho dohledat. A po měsíci mi přišlo vyrozumnění že se aparát nenašel. tak jsem si koupila jiný. Za dalších 14 dní nám volali ať si pro něj přijdu, že se našel:)))
Byl trochu poškrábaný ale funkční:)
Ještě jedna věc: nemohla jsem se do pěti dnů dostat na značkovou prodejnu v našem městě není. Tak jsem zkusila ten protokol od policie o ztrátě telefonu poslat poštou na reklamační oddělení mého operátora a po asi 30 dnech mi volalali, že to uznávají a tu cenu jež jsem zaplatila za novou sim kartu mi vrátili zpět:))
Tak přeju abyste také měl dobrý konec:)

terry

Kontaktovat co nejdříve svého operátora a zablokovat SIM.