Lukasy

Co by vzniklo kdyby se rodilo ditě ze sourozencu?

Segra s bratrem by měli děcka kluka a holku a ti by pak měli spolu dalši děcka a několikrat by se to tak zopakovalo tak co by se stalo?
Vim že mezi sourozenci se narodi postižene takže pak by se nejspíš narodil nějaky uplny mutant.

Nejlepší odpověď
Elk

Vyšlechtění debílkové. V královských rodech se to dělo dost často a rodili se degenerované děti.

Další odpovědi
anonym

Lukasy, dítě se nemusí vůbec narodit postižené, ale opakovaným křížením genů s většinou shodných znaků je velké riziko, že nepřijde-li do takového spojení „nová krev“, tak s vysokou pravděpodobností bude postižení s každou další generací mnohonásobně větší.
Dříve v zájmu udržení majetku v bohatých rodinách docházelo často k uzavírání příbuzenských sňatků. Jenže to nefungovalo. Proto bohaté rody občas přivíraly oči nad svazkem, který nebyl z hlediska společenského hodnocení rovnocenný. Bylo prostě třeba, aby se tzv. zkažená krev pročistila.

Michal Kole

Četl jsem, že často by to dítě mohlo být geneticky „poškozeno“.

Damiana

Jednou větou: Častým incestem hrozí genetická degenerace narozeného jedince, která má za následek nejrůznější typy postižení, včetně velmi slabé imunity.

suaeda

Potomci narození z (blízkého) příbuzenského svazku v tomto případě bratr a sestra a navíc opakovaně tak dojde zákonitě časem k velkým degenaracím. Viz jaké z toho měly a mají problémy některé staré šlechtické rody.
Na druhou stranu genetici za účelem vyšlechtění některých dobrých znaků např. u hospodářských zvířat občas, ale ne často používají příbuzenské plemenitby. Ale nejedná se přímo o blízké příbuzenství (sourozenci) ale o vzdálenější (např. setřenice s bratrancem a pod.).