Avatar uživatele
dudu

Co by vás napadlo?

Při dnešní cestě na chalupu jsme se rozhodli, že ve vedlejší vesnici využijeme nabídku ke koupi medu. Zajeli jsme před označený domek – novostavbu, kde okolo nebylo ni živáčka. Tam pak nalezli prodejní místo a věřte, že zírali. Ve dřevěné boudičce je umístěno několik sklenic omnia se třemi druhy tohoto včelího produktu, nad tím ceník a cedule s nápisem: prosím po vhození příslušné sumy do označené zásuvky /nijak nechráněné/ se laskavě obslužte. Celí zkoprnění jsme tak učinili a domů si odvezli naplněnou sklenici. Přiznávám bez mučení, že v dnešní době bych podobný způsob prodeje ani náhodou nečekal a jsem rozhodnut co nejdříve pana včelaře osobně poznat a složit mu poklonu. Stále však přemýtám, zda se nejedná o naivku, nebo snad jde recesistu a provokatéra? Respektive, měl jsem dosud smůlu na lidi?
Doplňuji:
Stytím se nejen za ponuré myšlenky, ale hlavně kvůli hrubce ve slově přemítat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dudu

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? anonym, led, samicek333, johana 56, hanulka11, Jikra, anonym, fcoop, Ivetka303, bolak, brokol před 4550 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ja jsem osobne moc rada …
sama pobyvam obcas v Nemecku. Bezne mi tam chodi baliky , ktere se nechavaji kazdemu pred vchodovymi dvermi. V baliku je pak prikaz k uhrade , na ktery mam az 30 dni casu.
Bezne si tak kupuji vajicka , jablka .. je to v kazdem vesnici , kterou projizdim .
I kdyz s optimistickou povahou , nikdy jsem neverila , ze se tohoto dockam i v Cechach.
Verim tomu , ze nejde ani o recesistu , ani provokatera , ale opravdu o velmi dobreho cloveka .
A jen doufam , ze jeho cedulka tam bude stat i za par mesicu.

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Tak to se dnes už ani nevidí taková důvěra. Klobouk dolů , asi bych byla stálým zákazníkem .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
samicek333

Toho člověka obdivuju, já bych asi alespoň kontrolovala z okna, nebo byla někde poblíž.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

Berte to trochu nadneseně.Kdo má o med zájem,má k němu určitý vztah a následně i k těm včeličkám,které ho vyrobí.Pak ale takový člověk má v sobě něco kladného a vůbec neuvažuje o tom,že by onoho včelaře a následně obrazně ty včeličky podvedl.Tak to v onom včelaři je a tak i on posuzuje ostatní.A zpravidla i zájemci o výsledek jeho práce,práce těch včeliček.Já jsem se s něčím podobným setkal u církve,kde je víra v dobrého člověka normální.No a pak ještě na některých WC.Ale tam to ignoruji.Chceš penízek za moji potřebu,tak tam seď,vybírej a uklízej či mi jinak posluž.Jinak nic nedostaneš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Napadlo by mne, že je to asi slušný člověk. V žádném případě ne, že mám nakupovat v zahraničí, jak se tu uvádí. Otázka totiž zněla jinak.
Vyzkoušel bych ten prodej a případně setrval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Jestli to není součástí nějakého výzkumu studentů sociologické fakulty :)
Ono je fakt že takovéto prasárny jako jsou krádeže vlastnoručně vypěstované zeleniny nebo jiných vlastních produktů, dělají většinou určité skupiny lidí, kteří nemají žádný vztah k práci a proto si nedovedou představit, jakou to dá námahu. A protože si neumím představit, že by kradli med nějací 15tiletí výrostci nebo třeba romové (diakritika je důležitá – není med jako měď), tak u prodeje medu zřejmě takovýto druh samoobsluhy může fungovat.

Ale i tak mě to dost překvapuje. Já znám jednu příhodu, ze které později vznikl vtip, o tom jak se farmáři den co den z pole ztrácely melouny. Měl sice velké pole, tisíce melounů, ale jednoho dne už mu prostě došla trpělivost a dostal geniální nápad. Vzal cedulku papíru, přivázal ji na kolík a ten kolík zabodl na začátek toho melounového pole. Pak vzal černý tlustý fix a na tu cedulku napsal velkým tučným písmem: DO JEDNOHO MELOUNU BYL INJEKČNÍ STŘÍKAČKOU VPRAVEN JED a promnul si radostně ruce jak na zloděje vyzrál. Druhý den ráno šel zkontrolovat své melouny, jentak zběžně prolítl ty u cesty a žádný nechyběl. Když se vracel z prvotní prohlídky, všiml si dalšího kolíku s cedulkou, na které byl nápis TAK TEĎ UŽ DO DVOU. :)

PS: A kolikpak stál medík?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

Sdělení pro bolaka: vybrali jsme si med smíšený a stál 120 korun.

před 4550 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek