dudu

Co by vás napadlo?

Při dnešní cestě na chalupu jsme se rozhodli, že ve vedlejší vesnici využijeme nabídku ke koupi medu. Zajeli jsme před označený domek – novostavbu, kde okolo nebylo ni živáčka. Tam pak nalezli prodejní místo a věřte, že zírali. Ve dřevěné boudičce je umístěno několik sklenic omnia se třemi druhy tohoto včelího produktu, nad tím ceník a cedule s nápisem: prosím po vhození příslušné sumy do označené zásuvky /nijak nechráněné/ se laskavě obslužte. Celí zkoprnění jsme tak učinili a domů si odvezli naplněnou sklenici. Přiznávám bez mučení, že v dnešní době bych podobný způsob prodeje ani náhodou nečekal a jsem rozhodnut co nejdříve pana včelaře osobně poznat a složit mu poklonu. Stále však přemýtám, zda se nejedná o naivku, nebo snad jde recesistu a provokatéra? Respektive, měl jsem dosud smůlu na lidi?
Doplňuji:
Stytím se nejen za ponuré myšlenky, ale hlavně kvůli hrubce ve slově přemítat.

Nejlepší odpověď
anonym

Ja jsem osobne moc rada …
sama pobyvam obcas v Nemecku. Bezne mi tam chodi baliky , ktere se nechavaji kazdemu pred vchodovymi dvermi. V baliku je pak prikaz k uhrade , na ktery mam az 30 dni casu.
Bezne si tak kupuji vajicka , jablka .. je to v kazdem vesnici , kterou projizdim .
I kdyz s optimistickou povahou , nikdy jsem neverila , ze se tohoto dockam i v Cechach.
Verim tomu , ze nejde ani o recesistu , ani provokatera , ale opravdu o velmi dobreho cloveka .
A jen doufam , ze jeho cedulka tam bude stat i za par mesicu.

  • iv-

Další odpovědi
hanulka11

Tak to se dnes už ani nevidí taková důvěra. Klobouk dolů , asi bych byla stálým zákazníkem .

samicek333

Toho člověka obdivuju, já bych asi alespoň kontrolovala z okna, nebo byla někde poblíž.

jmhad

Berte to trochu nadneseně.Kdo má o med zájem,má k němu určitý vztah a následně i k těm včeličkám,které ho vyrobí.Pak ale takový člověk má v sobě něco kladného a vůbec neuvažuje o tom,že by onoho včelaře a následně obrazně ty včeličky podvedl.Tak to v onom včelaři je a tak i on posuzuje ostatní.A zpravidla i zájemci o výsledek jeho práce,práce těch včeliček.Já jsem se s něčím podobným setkal u církve,kde je víra v dobrého člověka normální.No a pak ještě na některých WC.Ale tam to ignoruji.Chceš penízek za moji potřebu,tak tam seď,vybírej a uklízej či mi jinak posluž.Jinak nic nedostaneš.

www

Napadlo by mne, že je to asi slušný člověk. V žádném případě ne, že mám nakupovat v zahraničí, jak se tu uvádí. Otázka totiž zněla jinak.
Vyzkoušel bych ten prodej a případně setrval.

bolak

Jestli to není součástí nějakého výzkumu studentů sociologické fakulty :)
Ono je fakt že takovéto prasárny jako jsou krádeže vlastnoručně vypěstované zeleniny nebo jiných vlastních produktů, dělají většinou určité skupiny lidí, kteří nemají žádný vztah k práci a proto si nedovedou představit, jakou to dá námahu. A protože si neumím představit, že by kradli med nějací 15tiletí výrostci nebo třeba romové (diakritika je důležitá – není med jako měď), tak u prodeje medu zřejmě takovýto druh samoobsluhy může fungovat.

Ale i tak mě to dost překvapuje. Já znám jednu příhodu, ze které později vznikl vtip, o tom jak se farmáři den co den z pole ztrácely melouny. Měl sice velké pole, tisíce melounů, ale jednoho dne už mu prostě došla trpělivost a dostal geniální nápad. Vzal cedulku papíru, přivázal ji na kolík a ten kolík zabodl na začátek toho melounového pole. Pak vzal černý tlustý fix a na tu cedulku napsal velkým tučným písmem: DO JEDNOHO MELOUNU BYL INJEKČNÍ STŘÍKAČKOU VPRAVEN JED a promnul si radostně ruce jak na zloděje vyzrál. Druhý den ráno šel zkontrolovat své melouny, jentak zběžně prolítl ty u cesty a žádný nechyběl. Když se vracel z prvotní prohlídky, všiml si dalšího kolíku s cedulkou, na které byl nápis TAK TEĎ UŽ DO DVOU. :)

PS: A kolikpak stál medík?

dudu

Sdělení pro bolaka: vybrali jsme si med smíšený a stál 120 korun.