Co by to tak mohlo znamenat?

Mené,mené,tekel ú-parsin.

Kterýpak z dnešních VIPáků by si toto měl přečíst na „své“ zdi?

Nejlepší odpověď
annas

Slova znám – Spočteno, zváženo, rozděleno.
Nápis, který se zjevil babylonskému panovníkovi, když zneuctil nádoby vynesené z Šalamounova chrámu. Královi vysvětleno, že Mene znamená, že Bůh jeho kralování sečetl a ukončil, Tekel, že byl král zvážen na vahách a shledán nedostatečným, a Peres – že bude jeho království rozděleno Peršanům a Médům. Tak se také stalo.
Druhá část otázky – bez komentáře.