Miroslavst

Co by se zhroutilo nejdřív a co by nejspíš vydrželo nejdéle?

Byl zde popsán případ konce světa a také v odpovědi byl nastíněn stav, který by v případě opravdového konce nastal.
Co myslíte, že by se zhroutilo nejdřív?
Já se domnívám, že první by byla ekonomika a pak už by to šlo ráz na ráz.

Nejlepší odpověď
kapka

Při konci světa bych se první zhroutila já a poslední manžel, tedy aspoň v naší rodině. Jak by to bylo s ekonomikou a tak, to neumím odhadnout.

Další odpovědi
anonym

Nikdo zatím konec světa nezažil,že? Kdyby nastal,zhroutí se všechno,celé lidské společenství,to­tální kolaps,konečná.
Živí by záviděli mrtvým.
Doplňuji:
Je řeč o KONCI SVĚTA,že ano?

PostApMan

Myslíš tím dobu před koncem světa, tedy pokud by vše o konci světa bylo podloženo věrohodnými důkazy a seriozními vědci jak to psal Toruk.

No ta Ekonomika by byla si jedna z prvních věcí co by „padla“ (burza cených papírů, peníze apod.) Nic by už na světe mimo vlastní život a životy rodiny nemělo cenu, ani auto ani dům nic (ta představa mě děsi) hned potom by následovaly vlády světa…různé společenství apod. Pravděpodobně by celá společnost světa padla na kolena, hodně toho napovídá film 2012 (rv2009) ale jen okrajově.
Ale těžko říct, i kdyby jsme měli důkazy stejně by se našel někdo kdo by je tvrdohlavě vyvrátil a pravdu bychom zjistili až v den D.

Teď mě napadla jedna věc co by se nezhroutila ale spíše upevnila – náboženství. Vidíme to ve filmech (mlha apod.), že v těchto situacích se lidé nejčastěji otáčejí k bohu s „prosíkem“.

anonym

Boze,ta uz se prece hrouti?!Krize,lidi bez prace,a uz to prijde,ja mam jeste doplist rukav..

led

prvé by sa zrútili vyspelé spoločnosti, zrútili by sa v nich rodinné vzťahy, ekonomika
najdlhšie by vydržali „primitívne spoločnosti“, kde práve naopak, posililo by to rodinné vzťahy – boj o prežitie

vzhľadom, že je to v kategórii FYZIKA. Domnievam sa že by šlo o priblíženie kozmických telies, vznikli by záplavy _biblická potopa_, zemetrasenia, prípadne zmena polarity zemských pólov…

ale radšej si počkám, som tiež zvedavá. Potom toto dopíšem…

HOMER

Jak píše bubca,já bych jen doplnil že pokud by se jednalo opravdu o konec světa,poslední co by zůstalo by byl svět samotný,a pak už nic..

dudu

Nejprve by se zhroutily finanční trhy a ekonomika, poté komunikační sítě, doprava a zásobování a pak celá společenská struktura. Následně a nadlouho by se vlády ujala lůza a násilí. Největší šanci na přežití by měly dobře organizované skupiny ozbrojených nešťastníků s přístupem k pitné vodě, možností produkovat si alespoň základní potraviny a praktikovat naturální směnu nezbytných životních potřeb. Jsem si jist, že by se časem našli jedinci opírající se o víru jakož i patřičné morální a etické hodnoty.