bolak

Co by se stalo se zvířaty, rostlinami, lidmi, kdyby se zničeho nic zpomalila rotace Země na polovinu?

Čili den i noc by najednou trvaly dvakrát déle.

Nejlepší odpověď
Drap

Rostliny by to přežily, i zvířata, horší by to bylo s námi. Míst 8 h v práci by jsme tam museli být každý den 16. Příjemnější by bylo, kdyby se rotace zrychlila 1×, tak by nám stačily v práci jen 4 hodiny. To už by bylo lepší

Další odpovědi
Mapel

Na to není jednoduchá odpověď. Někteří živočichové žijí 24 hodin, využívají délku dne a noci a potřebují určitý počet hodin denního světla. Potom by na jednu generaci měli jen noc. Také je organismus přizpůsoben, že za 24 hodin potřebuje 8 hodin spánku a to připadá na noc, kdy má klid a neruší ho světlo.

Rostliny jsou na tom stejně. Třeba ředkvičky potřebují krátký den, aby se zakulatili. Proto se sází na začátku teplých dní a potom např. v září, kdy se den zkracuje. Při změně rotace země by se hodně změnilo, ale těžko říci jaký by to mělo přesný dopad.