Ts. Káča

Co by se stalo s plamenem, kdyby neexistoval Archimédův zákon pro plyny? A proč?

JAko nikde to nepisou a je to do souteze!

Nejlepší odpověď
annas

Proč plamen nezhasne, dokud vystačí zásoba hořlaviny? Jen proto, že plyny se zahřátím rozpínají a tím se stávají lehčími; zahřáté zplodiny hoření nezůstávají tam, kde vznikly, tj. bezprostředně u plamene, ale jsou ihned vytlačovány čerstvým vzduchem vzhůru. Kdyby Archimédův zákon pro plyny neplatil (nebo kdyby neexistovala tíže), každý plamen by hořel jen kratičkou chvíli a potom by sám zhasl.

Zdroj: http://www.qu­ido.cz/fyzika/61fy­zika.htm