Herbit

Co by se stalo s člověkem, kdyby teoreticky… Země byla provrtána skrz na skrz, a on by do té díry skočil..

(nepočítám smrtelnou teplotu kolem) zůstal by v rámci gravitace viset uprostřed Země, nebo by propadnul na druhou stranu??

Nejlepší odpověď
mosoj

Budete v tunelu oscilovat kolem středu ( DÍKY KINETICKÉ ENERGII) tak dlouho až se zastavíte ve středu zeměkoule.

Další odpovědi
sobol

Když pominu, že by se magma vylilo na povrch a představim si prostě díru skrz tak by zůstal viset uprostřed gravitačního pole, tam je totiž nejsilnější.

Fred

Nerekl bych, ze je tam gravitacni pole nejsilnejsi. Spis je uprostred Zeme gravitace tak vyvazena, ze by visel ve vzduchu. Gravitace souvisi s hmotou.
A co to? Nechce se vam kvuli pocitu beztize opoustet Zeme, a tak to chcete zkusit takto? 😉