Co by se stalo, pokud by se do myčky dala místo celé tablety jen půlka? Umyje se to dostatečně, či hrozí problémy?

Proč? No tak třeba, aby se ušetřilo. :) Pokud by tam šly dát půlky tablet, tak je pak spotřeba poloviční a jedno balení vydrží dvakrát tolik. Jen mě npadá, že přepůlením tablety by se počkodil krycí obal tablety, ale ten by se teoreticky dal udělat třeba takovou tou mašinkou jak se sní za tepla uzavírají sáčky v kterémkoliv mís­tě?

Nejlepší odpověď
Arne1

Tablety jsou počítané na velkou myčku. Takže pokud máš 40cm nebo jednopatrovou, tak bys stejně potřeboval menší tabletu.
Jediné nebezpečí které hrozí je to, že to bude hůře umyté když dáš půlku do velké myčky.
Krycí obal – nevím o čem píšeš. Jsou sice některé luxusní tablety (nebo gely) které jsou v rozpustných obalech, ale rozhodně to není pravidlo. Normální tablety se z obalu vytahují.
Pokud chceš ušetřit, nech si z jedné pražské firmy poslat balík německých tablet které jsou z výroby poškozené (necelé). Myjou perfektně a jsou podstatně levnější než ty z normálního obchodu.

Další odpovědi
gecco

Co by se stalo?
Asi jak kdy – někdy by poloviční dávka saponátu byla tak akorát, někdy (asi častěji – množství saponátu by mělo být optimalizováno na množství vody) by mytí nebylo ´dokonalé´…
😉
Pokud jde o opětovné uzavření obalu – záleží na materiálu, ale často se používá PVAL, který by ultrazvukem měl jít svářet (materiál obalu by při mytí asi ´nechyběl´ – i když působí jako detergent). Ale – není to jedno? – klidně by sis mohl polovinu obsahu odlít někam kamkoli…

anonym

Arne: To se vytahuje z obalu? Já to vždy dával dovnitř s obalem. :) A ten se pak někde ztratil. Vadí to? Funguje nám to i bez vydělávání z obalu. Třeba to jde jen u některých typů myček?

Arne1

Spíše jen u těch tablet, které to na sobě mají napsané / nakreslené.