TEREZA.B

Co by se stalo planetami, kdyby v jednom okamžiku zmizelo Slunce? Přežilo by lidstvo?

Nejlepší odpověď
bolak

„Prvních osm minut po zhasnutí bychom žili v blažené nevědomosti o tom, že je s ním konec (osm minut trvá světlu a gravitaci Slunce, než dorazí k Zemi). Pak by se naše oběžná dráha začala měnit, protože bychom neměli Slunce, kolem kterého by Země obíhala. Země by se pravděpodobně pohybovala po přímce, ponořila by se do temnoty a nabrala směr do neznáma, avšak nelze to říci jistě. Pravděpodobně by okamžitě nastal mráz. Největší katastrofou by byla ztráta světla, které rostliny potřebují pro fotosyntézu. Rostlinná potrava by rychle zmizela a zvířata, která se jí živí, by zemřela. Ostatní zvířata by hladověla.“

Jinak lidstvo asi ne, ale já bych přežil určitě, tím sem si jistej.

zdroj + další zajímavé „co kdyby“ otázky najdeš tady > http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/102141350­17-zazraky-prirody/2906-odpovedi-na-zvidave-otazky/

Další odpovědi
belgik

Myslim ze by se planety rozleteli nekontrolovane vesmirem,pac slunce je ta sila ktera drzi nasi galaxii pohromade.. Ale to je jen odhad.. Co ale vim jiste ze lidstvo by neprezilo vice nez par dni,pak by jsme vsichni bud umrzli,nebo zahynuli pri nepokojich ktere by po zmizeni slunce jistojiste nastaly..

anonym

Přesně tak. Nějakou dobu bychom přežili, ale ven bychom už skoro nemohli vycházet. Kdo má elektrické vytápění, měl by výhodu. Venku by teploty padaly na desítky stupňů pod nulu. Vše by záleželo na elektrárnách, ale největší průser by bylo jídlo.

belanova

Lidstvo by nepřežilo. Vždyť přece každý Slunce potřebuje – jen si uvědom, kolik je v zimních měsících sebevražd, nemocí apod. j- to kvůli tomu, že lidem prostě chybí sluneční svit.

anonym

Nepřežil by nikdo, kromě toho, že by zde vše zmrzlo, tak by nebylo za chvíli co dýchat.
U planet by se změnila oběžná dráha, pravděpodobně by se některé vzájemně srazily, jiné by letěly vesmírem.

AndreiRanger

Slunce by nemuselo ani zmizet aby zde vse zahynulo. Stacilo by aby slunce pritahlo nejaký tezký prvek, ktery by narušil citlivou rovnováhu mezi chemických reakcí v důsledku čeho by doslo k posunu barevného spektra např. více k červené, nemohla by probíhat fotosintéza – tzn. žádný kyslík a smrt.

Za předpokladu „zmizení“ slunce by naše planeta byla přitažena, nebo přitáhla nejbližší tělesa – nasledkem ceho by doslo k mnohačetným srážkám, zamoření atmosféry jedovatými plyny a smrt.

Prostě super vyhlídky:-D