milablond

Co by se stalo, kdybych nahlasila na FU firmu, ktera zam. priznava ve smlouve pouze cast mzdy a zbytek dava na ruku???

Nejlepší odpověď
anonym

Musíš mít konkrétní důkazy (všechno doložit) a musíš počítat s vyhazovem.Sice se všude říká, že je ohlášení anonymní (čehokoliv), ale vždycky se najde někdo kdo tě nabonzuje.Když nepodáš důkazy, tak se může stát, že tě tato firma zažaluje za poškozování dobrého jména firmy.
Pokud se tak děje u jiné firmy, tak opět…předložit důkazy.

Další odpovědi
ReHu

TU provede kontrolu.
Jak ale prokázat, že se platí cash?
Kolik lidí to přizná a půjde?
Doplňuji:
Oprava – FU

ivzez

Vyplácí-li firma část mzdy „na ruku“, jde o práci na černo.
Postih/Pokuta hrozí jak zaměstnavateli (od cca 250.000 Kč),
tak zaměstnancům (od 10.000 Kč).

Práci na černo je třeba nahlásit inspektorátu práce ( http://www.suip.cz ),
nikoliv FÚ (FÚ se nezabývá porušováním zíkoníku práce).

Magička

Osobně se domnívám, že by se to mohlo obrátit i proti tobě, že si na takové odměňování přistoupila…a hlavně jak se píše musíš mít důkazy jinak je to tvrzení proti tvrzení, na svědectví bych se nespoléhala, lidi se většinou bojí.