Fidel

Co by se stalo, kdyby zemřel viceprezident USA? Kdo by po něm převzal funkci viceprezidenta? Šlo by to vůbec?

Kdyby zemřel prezident USA, tak by zbytek funkčního období odpracoval viceprezident…

Proč kategorie právo a zákony: jde o ústavněprávní problematiku.

Nejlepší odpověď
FOG

Treti v poradi je „speaker of the house of representatives“­.Podminka pro to,aby mohl byt nektery obcan US,ktery je tez obvykle kongresman,musi byt min.35 let stary,narodit se v USA a zit zde min 14 let.

Zdroj: Vlastni zkusenosti na zkousky obcanstvi.

FOG

Pro „LED“-presne tak.Prave se ted tady mele v TV pre mezi D.Trumpem a CNN,jestli se prezident B.Obama narodil ,ci ne na Havaii.
Dokonce dnes uverejnil svuj rodny list,aby byl jiz pokoj.

led

pre Fog,
podľa odpovede teda každý občan USA, ktorý sa nenarodil v USA, nie je plnoprávny občan USA, aj keby všetky ostatné podmienky spĺňal.
Nemá právo byť jedným z hlavných prestaviteľov štátu prezidentom, alebo viceprezidentom.