Klára K.

Co by se stalo, kdyby z nějakého číleného důvodu přestala na zemi fungovat gravitace?

Prostě kdyby auta přestala stát na parkovišti, všechno by se vznášelo a tak…

Nejlepší odpověď
www

Bylo by to mnohem horší, než jsou tvoje představy! Nebyla by zde ani žádná atmosféra (vzduch) a život jen zcela primitivní.

Další odpovědi
anonym

Docela by mne zajímalo, proč se ptáš – jestli je inspirací ke tvému dotazu nějaký přihlouplý film a nebo se ptáš ´jen tak´ – představa, že by „přestala fungovat gravitace“, ale ´zbytek´ by se nezměnil, je totiž naprosto nesmyslná…
😉
Gravitace je základní vlastností hmoty (prostoru), tedy pokud by měla přestat existovat, muselo by dojít k výrazné změně hmoty (v podstatě by musela ´přestat existovat´). Zjednodušeně řečeno – se zmizením gravitace by zmizela i ta auta a parkoviště a Země, ty (pozorovatel)…

MK44

Pokud by nějakým způsobem přestala fungovat gravitace, pak by se vše, co není přichycené k povrchu, začalo o povrchu vzdalovat a odletělo by to do vesmíru. Způsobila by to odstředivá síla rotující Země. Kdo by stál na rovníku, odletěl by rychleji, kdo by stál poblíž pólu, pomaleji. Snad jen ten, kdo by stál přímo na pólu, by měl trochu šanci – než by si povyskočil nebo než by zřídl vzduch natolik, že by se udusil.

Ale kvůli této představě se nemusíte v noci budit hrůzou. Gravitace je projevem hmoty a nelze ji jednoduše vypnout.

No, pro všechny případy, kdybyste někde narazila na knoflík s nápisem Vypínač gravitace, radši ho nechte napokoji… 😉

Drap

Chaos , zmatek a zřejmě zánik lidstva.

Kelt

Newtonův gravitační zákon definuje, že dvě tělesa se přitahují silou, která je úměrná součinu jejich hmotnosti, a nepřímo úměrná čtverci vzdálenosti. Konstantou je gravitační konstanta, v tomto případě by byla konstanta nulová. Když je v součinu nějakého výrazu 0, je celý výsledek nula. Takže by se všechny částice rozložily, nebylo by tu nic, ani řeky, hory, atmosféra. Ani ty.

Krakis

Načůrala by sis do oka… 🙂