bolak

Co by se stalo kdyby v úlu nebyly plástve?

Kam by to ty včely potom patlaly?

Nejlepší odpověď
Funna

tam, kam to patlají v přírodě…do nějaké dutiny…
Doplňuji:
a plástve z vosku si dělají včely samy…v úlu mají jen dřevěné rámečky…nic víc…

Další odpovědi
dudu

Plástve včely při řízeném chovu budují pomocí tzv. mezistěn, což je jakási osnova fixovaná do rámečků. Rámečky s plástvemi mají unifikovaný rozměr a lze s nimi snadno manipulovat. Včela divoká pak plástve staví podle možností včelstva a velikosti dutiny – brťě.
Pokusy aby dělnice ukládaly med přímo do lahví kupř. značky omnia se zatím nezdařily.