postcd

Co by se stalo kdyby v ČR přestala jít elektřina na 3 týdny?

tedy nefungovaly by lednice, čerpadla na vodu, čerpací stanice. Fungovaly by veřejné ČOV, pokladny v supermarketech? Jak jste na situaci výpadku elektřiny připraveni?

Nejlepší odpověď
gecco

Kdyby nešla elektrika, nefungovalo by skoro nic (jen to, co je zálohované generátory – a je otázkou, jak dlouho) – a nebo definuj podmínky té (hypotetické situace) jasněji…
Obecně – na takovouto situaci není v ČR připraven (velmi pravděpodobně) nikdo (možná leda armáda, snad) – lépe by se s takovou ´katastrofou´ vyrovnali lidé na vesnicích, jsou uvyklejší samostatnosti a současně jsou vybaveni na jakés-takés nezávislé přežití.
Ve městech (čím větší město, tím dříve a hůře) by došlo k rabování atd…
😉

Další odpovědi
anonym

Po třech týdnech bychom opět lezli po stromech.

Emefej

Tři týdny bez elektřiny by způsobily naprostý rozvrat společnosti, nefungovalo by vůbec nic. Na tak dlouhý výpadek nemůže být připraven nikdo.

ten který je

Ve městech by se rabovalo a vytvářel by se systém domobrany.Později by se rabující gangy snažili proniknout i do domů občanů.Tři týdny by se dalo vydržet,ale musela by pomoci armáda.Nešla by ani voda a městy by se začala šířit infekce.Lidé na venkově by to ustáli,ale střelná zbran by musela být po ruce jako obrana před davem z měst.

mosoi

Závisláci na fejsbuku by asi spáchali sebevraždu.

Dáša Vrtáků

Vláda by lidi posadila na šlapadla, abychom elektřinu vytvářeli my sami. Nevím, zda bychom za to byli placeni…

cukrar

Kolaps,
není možné, aby něšla elektriky 3 týdny, ani generátory by nešli, páč by nebylo do nich palivo, páč by je neměl kdo obsluhovat..atd..
Nikdo na to není připraven.

mosoj

Pro příznivce války. Doufám že jste nyní pochopili, jak je společnost zranitelná.
Stačí několik letadel a ............

střevo

Ta katastrofa by nešla zas tak rychle – v nemocnicích by běžely generátory, v některejch bankách a obchodech taky. Chod vodovodů by se takle dal zajistit.
I pumpování benzínu…bylo by to celý trochu „manuální“, ale 3 tejdny – to je nic 😉

A připraveni ?
Kdo bude mít čmrdlíky v hotovosti, ten bude nakupoval levnějc – jinej bude muset platit stříbrnejma lžičkama 😉

ReHu

Rozdělala bych oheň v krbu, skočila s vědrem pro vodu ze studny a pekla chlebové bochánky. Buď na plotýnce na ohni v tom krbu nebo na plynu.
Pak bychom šli na procházku a večer při svíčkách bychom si pěkně popovídali 🙂
Nemocnice apod. mají záložní generátory. Stejně jako někteří v RD.

lexx

3 týdny bych ustál v poho, ze zásob, bez tlachání na diskuzních na fórech, dýl, to by bylo horší…faktem je že by v krámu neprodali ani rohlík neboť pokladna je vlastně počítač…záložní generátor + rezerva paliva domů na balkón by se hodil, pro el. vařič, ledničku a světlo.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

postcd

  • ideální asi je když má někdo studnu (lano, vědro), tak by se mohla voda distribuovat do okolí
  • vařit lze na ohni, nebo na plynu (plynová bomba zásobní)
  • možná je dobré mít stále zásobu trvanlivých potravin jako luštěniny na dobu např. 1 měsíce