bolak

Co by se stalo, kdyby si dotyčný ještě před jejich nápravou přeposlal pár tisíc na jiný účet a tam to pak vybral keš?

Předpokládám že by ho vyzvali aby to vrátil a následně by došlo k soudu, ale měl by šanci si vybrané peníze ponechat a nemuset je vracet?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/308041-muz-chybou-obdrzel-na-ucet-92-233-720-368-547-800-dolaru.html

Odpovědi
led

Rychle nabyl, rychle pozbyl.
na otázku, ak pozorne čítate článok zbadáte, nemožnosť tohto preposlania:
1 – „otevřel e-mail s výpisem a mězsíc červen… Jako konečná bilance totiž byla uvedena částka více než 92 biliard dolarů.“
2 – " přihlásil se na svůj účet. A následovalo rychlé vystřízlivění. Svítila na něj totiž jedna velká nula.„
Systém na chybu přišel a napravil ji odebráním peněz z účtu.“
Z toho je jasné, že pokiaľ sa nepríhlásil na manipuláciu s účtom jeho jediná vedomosť pochádzala zo starej neaktuálnej informácie, ktorá bola len oznamom o pohybu na účte za predchádzajúce obdobie, nie oznamom o skutočnom stave účtu v čase čítania. Skutočný stav na účte sa dozvedel až po prihlásení sa na účet.
Z toho je jasné:
Pokiaľ nedržíte peniaze v hrsti, neverte, že ich máte!

bolak

led: dobře, ale co kdyby na to nepřišli včas a on mezitím stihl část peněz ulejt na účet v jiný bance?

led

Mal by smolu, ak by to nevrátil, neprežil by to. Realita je krutá.