Kelt

Co by se stalo, kdyby někdo vynalezl takovýto dopravní prostředek?

Prostředek, který umožní cestovat kamkoli chcete, samozřejmě v reálném čase a jen na Zemi. Ten prostředek se bude levně vyrábět a může ho mít každý. Třeba z Prahy do Bratislavy to půjde zvládnout za pár minut, to by si mohl každý nastavit. Nikdo by nejezdil autem, vlakem, protože by na daném místě byl rychleji a levněji. Stejně tak by se nelétalo. Nikdo by se neubytovával v hotelích, protože za pár minut by mohl být člověk kdekoli. Zkrachovaly by automobilky, cestovní kanceláře, hotely a pod.
Nebo by ten scénář byl jiný? Děkuji

Nejlepší odpověď
arygnoc

napriek tomu, že dnes existujú múdre mobily – vreckové počítače, existuj ú i telefóny, ktoré nič iné, ako telefonovanie neumožňujú, niektoré dokonca ani nie sú mobilné (tzv. pevné linky), napriek existencii mp3 prehrávačov si prehrávame staré vinyly, napriek domácim kinám chodíme do divadla a do kina, napriek termoprádlu milujeme froté, …

nestalo by sa nič – použivala by sa nová a stará technológia súbežne, niektorá viac, niektorá menej.

;-Q

Další odpovědi
gecco

Napiš o tom esej…
😉
Z říše pohádek – protože něco takového odporuje v současnosti známým fyzikálním principům – tudíž to nelze…
A pokud to někdy půjde, bude jiná i společnost – třeba už tou dobou vůbec nebudou existovat auta, hotel bude neznámým pojmem a cestovky budou nabízet zážitky za hranicemi vědomí…
;-DD
___
Ať to nevypadá, že se zaštiťuju fyzikou – fyzika jen popisuje známé děje v ´našem´ světě, nic si nevymýšlí, nic a nikoho neomezuje – cokoli mimo současné poznatky vymyslíš a bude to fungovat, ti přinese nesmírnou slávu – posuneš naše poznání dál…
;-DDD

Magix.cz

gecco, fyzikálním zákonům určitě neodporuje „být za pár minut z Prahy v Bratislavě“. Možné to je, přetížení cestovatele asi bude nepříjemné – teď se mi to nechce počítat, ale náklady by byly určitě enormní :(

Agneta

Byl by to jen další prostředek k získání ještě více času.

Ono je dobré přijít domů, kde už je samo od sebe teplo, hovořit s někým z domova a nemuset se s ním setkávat, otevřít ledničku a najíst se – a nezabývat se lovem a zemědělstvím…

ale má to své meze: kdo by chtěl auto, které jezdí samo, kdo by chtěl jen sedět u PC a být kompletně obsluhován automatem(naco chodit do restaurace?), kdo by chtěl bydlet v chytrém domě, kde vám počítač automaticky nastaví a reguluje všechno. Už dnes se chodí do fitka a do solárka…:DDD,to znamená, že pak bude platit jízda autem jako hobby…

a proč by měl někdo někam cestovat, když bude všechno „z domova“?
Řekla bych, že bychom se o budoucnosti mohli už docela schopně bavit, neboť už se nacházíme na tom prahu, na tom horizontu, z kterého už je dost daleko vidět:D

dnb

Vynalézt ho klidně časem někdo může, ale pochybuji že by takový prostředek mohl mít každý. Navíc si ani nedokážu představit, na čem by to po té zemi jezdilo? Museli by se vybudovat zcela rovné komunikace, což by asi taktéž nebylo zrovna nejlevnější.

Nyní k otázce, co by se stalo?
Z prvopočátku zřejmě nic, změna by se mohla táhnout i řadu let, nemluvě o tom, že by člověk, který něco takového vymyslel, mohl náhle zmizet…

Pár lidí už zřejmě přišlo na věc (která není pochopitelně nikde zveřejněna), udělat automobily na bázi magnetického motoru (perpetuum mobile), tedy motor, který by pomocí několika magnetů udržoval činnost, bez vnější energie. Je to opravdu geniální nápad, jelikož by auto vůbec neškodilo životnímu prostředí a zároveň by jezdilo zcela zdarma, protože na jeho činnost by byl využit magnetismus Země.
Jenže výše uvedené společnosti si přeci nemohou něco takového dovolit…

gecco

Magix.cz → Obávám se, že to fyzikálním zákonům odporuje*)… Náklady by asi nehrály roli. No – vlastně možná hrály, Concorde už taky nelítá…
___
*) To zrychlení-zpomalení by člověk asi nepřežil (cca 300 km za „pár minut“…).
Kolik je „pár“?? – taky se mi to nechce počítat…
😉
BTW – kolik dneska lítaj nejrychlejší letadla startující ze země? Cca 3–3,5 mach? – tak ani to by to nezvládlo (a to by musel být letmý start i cíl)…
😉

dnb

Rychlost, která by umožnila dostat se z Prahy do Bratislavy za méně jak 10 minut už dávno existuje a neodporuje fyzikálním zákonům. Jediné co jim odporuje je, prostředek, který by jezdil po zemi, mohl by ho mít každý a byl by levný. Tak nějak zněla otázka, tudiž je zbytečné se bavit o něčem co létá ve vzduchu.

gecco

DNB → „rychlost existuje“ – nechcu rejpat, ale docela by mne zajímalo, jaký dopravní prostředek máš na mysli – pokud nejde o letadlo…
😉
Nějaký ´MagLev´ by to jel cca hodinu+ reálně (včetně zrychlení a zpomalení), ´letmo´ plnou rychlostí cca 40 minut, ´letmo´ maximální možnou rychlostí cca 30 minut.
😉