Adam2

Co by se stalo, kdyby na začátku vpádu Německa do SSSR vyhlásily USA a UK válku nejen Ose, ale i SSSR?

Kvůli tomu, že SSSR napadlo Polsko a anektovalo Pobaltí a část Finska.
Jak by potom mohla válka dopadnout? Měla by třeba i třikrát více obětí?

Odpovědi
anonym

Tak by tu v Čechách nebylo tolik zmanipulovaných lidí, kteří se nedokáží dostat z primitivního nacionalismu z devatenáctého století.

Klaproth

Na kdyby, se v historii nehraje.

led

Skúste si ešte raz pozrieť otázku a premyslieť ju.
Obsadenie východného Poľska bolo z vojenskopoli­tického hľadiska nevyhnutné ako vytvorenie prvotnej obrannej línie pred nadchádzajúcou vojnou medzi Nemeckom a SSSR s tichým súhlasom USA a UK. Pokiaľ by niekto tvrdil, že v tom čase sa o tejto vojne nehovorilo, nepripravovali sa armády, tvrdil by to buď z nevedomosti, alebo vedomého klamstva.
Nemecko by bojovalo spolu s USA a UK proti SSSR a súčasne by SSSR bojovalo spolu s USA a UK proti NSR (na základe zmlúv uzatvorených pred vpádom Nemecka do Poľska)
Teoreticky
ak by Nemecké ozbrojené sily, podporované kapitálom USA, UK a vojenskými jednotkami, opakovali by sa časy vpádu Napoleona a jeho Veľkého ústupu, bojov Bielych gárd a intervenčných angloamerických jednotiek v časoch Občianskej vojny. Dobyvateľské vojská by za cenu veľkých strát, nepomerne väčšich než boli počas 2.svetovej vojny, by sa časom museli stiahnúť pretože v ich zemiach by vznikli mohutné antivojnové hnutia brániace ďalšiemu pokračovaniu (spomeňte si na hnutia v čase Vietnamu, Koreje, Kuby) a ruský medveď by si pomaly pooblizoval rany a vstal v plnej sile na obranu svojich záujmov. Možno opäť by zaznela ruština, keď kozácke kone pily vodu Seiny v Paríži s veselým „bystreje“, čo dalo podnet k vzniku populárnych kaviarničiek typu Bystro…
Poraziť SSSR nebolo možné ozbrojenou silou, politikou, ale podarilo sa to silou ekonomiky. Filozofia moci a ovládnutia výrobných prostriedkov potlačila rovnosť, slobodu a bratstvo

Drap

Co bylo kdyby, nelze nikdy odhadnout. Jisté však je, že by USA na válce nevydělalo tak, jako při tom, co proběhlo.