Putin

Co by se stalo, kdyby lidé volili o každé změně zákonů a podobně ?

Nebylo by to lepší? Hlasovat o důležitých zákonech, výše platů u zaměstnání a podobně? Méně politiků, pouze na důležité věci jako obchod, obrana, zdravotnictví .. (Je to jen otázka, neberte to zase tak vážně)

Nejlepší odpověď
Drap

Takové řešení je nemožné provést. Je to nesmysl.

Další odpovědi
Hlada

To opravdu nelze brát vážně. O odborných záležitostech musí rozhodovat odborníci, nikoli většina, jak si většina bohužel mylně myslí.

carpediem

Takto lidé rozhodují ve Švýcarsku a mají se tam dobře.

Okamura o tom už dlouho mluví, ale u nás to neprosadí, pač by se pak hůř kradlo:-(

anonym

Stačilo by, aby bylo všeobecné referendum a lidi tak mohli rozhodovat o důležitých věcí, ale já už se toho nedožiji, aby poslanci i vláda něco takového schválili. Přece si nevypustí rybník!

cukrar

Putine, zkuste dodat co je důležitý zákon pro Vás, a pro mne.
Shodneme se..
Kolik již bylo v ČR vyhozeno peněz za referenda, kde voliči nepřišli, aby rozhodli.
Je dobře že nemůžeme mít referendu o obraně a dalších.

Agneta

Odpradávna je to přece tak, že sprostý lid nic volit nemůže, a to je tak i dnes, jen je to jinak zabalené…a tak co by se asi stalo, když z toho mají všichni strach že:DDD

ptáč

To jsme mělo možnost vidět při prvních prezidentských přímých volbách i později..

Emefej

Je to technicky neproveditelné.

slad08

To bychom ase asi nedohodli.
Někdy, je lepší když to rozhodne ta druhá strana.